Seychely od 30 345 Kč
Zobrazit zájezdy

Na Seychely je možné cestovat bez víza, postačí pas

Na Seychely je možné cestovat bez víza, postačí pas

Plánujete luxusní dovolenou na souostroví Seychely a nevíte, jaké cestovní doklady potřebujete? Občané ČR vízum na Seychely nepotřebují. Pas na Seychely ale musí mít každý svůj vlastní. Nezapomeňte si zkontrolovat platnost pasu.

Seychely vízum, pas a peníze

Vízum na Seychely není potřeba v případě, že váš pobyt nebude trvat déle než 90 dní. Obdržíte jej zdarma po příletu na mezinárodní letiště nebo příjezdu do přístavu na ostrově Mahé. Podle aktuálních regulí musí mít každý, kdo cestuje za hranice, vlastní průkaz totožnosti. Svůj pas na Seychely tak potřebují nejen dospělí, ale i děti do 15 let. Při imigrační kontrole budete muset doložit zpáteční letenku, dostatečnou finanční rezervu a rezervaci ubytování. Proto mějte tyto doklady fyzicky vytištěné u sebe.

Drtivá většina turistů na Seychely přilétá letadlem. Při příletu tak musíte vyplnit imigrační kartu, kterou při kontrole předložíte spolu s pasem. Při odletu se celý proces opakuje. Na kartě je nezbytné vyplnit název hotelu, ve kterém budete ubytovaní. Na rozdíl od většiny zemí se rezervace ubytování na celou dobu pobytu telefonicky ověřuje u uvedeného ubytovatele, a proto se nevyplatí vyplnit jméno náhodně vybraného hotelu.

Mějte na paměti, že soukromé ubytování nebo ubytovací portály, jako je například Airbnb, nejsou považovány za oficiální ubytování. Raději se předem informujte, jak vás hostitel přihlásí. Ubytovací zařízení mají totiž za své hosty přihlašovací povinnost. Pak už jen dostanete razítko do pasu, jehož platnost musí být minimálně 3 měsíce ode dne vstupu do země.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Pozor

Seychely se řadí mezi země, které přísně hlídají vývoz místní fauny a flory. To se vztahuje i na mušle a korály, které vyplavilo moře. Suvenýry z pláže proto raději nesbírejte a nevozte si je domů. Hrozí za to vysoké pokuty. Podobně jako za rostlinné a živočišné produkty, které jsou vyrobeny z místních zvířat a rostlin. Obzvláště se hlídá zboží vyrobené z lokální kokosové palmy Lodocei. Na vývoz těchto výrobků je nutné mít zvláštní povolení od Ministerstva životního prostředí.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce