Očkování na Svatou Lucii, zdravotní rizika a bezpečnostní situace

Očkování na Svatou Lucii, zdravotní rizika a bezpečnostní situace

Zajímá vás, zda je nutné očkování před odletem na Svatou Lucii? Povíme vám vše o potřebných vakcínách, zdravotních rizicích a bezpečnostní situaci!

Před cestou na Svatou Lucii nemusíte podstupovat žádná povinná očkování. Jedná se o poměrně bezpečnou zemi. Přesto je ale důležité dbát na základní hygienická pravidla a bezpečnostní opatření.

Povinné očkování:

  • Není žádné povinné očkování.

Doporučená očkování:

  • žloutenka typu A
  • žloutenka typu B

Před cestou na Svatou Lucii si od lékaře nechte zkontrolovat platnost rutinních očkování proti spalničkám, tetanu, černému kašli, příušnicím a záškrtu.

Zdravotní rizika na Svaté Lucii

  • Úpal a úžeh – Svatá Lucie se nachází v blízkosti rovníku a je pod neustálým náporem přímého slunečního záření a vysokých teplot. Chraňte se proto pokrývkou hlavy, slunečními brýlemi a kvalitním krémem s vysokým UV faktorem. Kolem poledne zůstávejte raději ve stínu a pijte dostatek tekutin.
  • Cestovatelský průjem – pijte pouze balenou vodu a vyhýbejte se ledu v nápojích. Balenou vodou omývejte také ovoce a zeleninu. Lékárničku pro jistotu vybavte rostlinným uhlím, které vám dobře poslouží jako první pomoc při střevních potížích.
  • Schistosomóza – kvůli nákaze způsobené krevními motolicemi se nedoporučuje koupání ve sladkých vodách. Schistosomóza se projevu horečkami, kašlem, záněty kůže, bolestmi břicha a průjmem. Nakazit se můžete i při brodění bažinou a chůzí ve stojatých vodách.
  • Jedovatý hmyz – obezřetní buďte především před hady a pavouky.

Bezpečnost na Svaté Lucii

  • Drobná kriminalita – ostrov je poměrně bezpečný, přesto však v hlavním městě Castries občas dojde ke kapesním krádežím. Nenechávejte proto své osobní věci bez dozoru a zbytečně u sebe nenoste cennosti ani větší sumy peněz.
  • Hurikány – vyskytují se zde především v období dešťů. Pokud se Svatou Lucii chystáte navštívit mezi červnem a říjnem, sledujte předpovědi počasí a dbejte na místní výstrahy.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce