Tipy na aktivity na Svaté Lucii – krásné pláže, bohatý podmořský život a treky

Tipy na aktivity na Svaté Lucii – krásné pláže, bohatý podmořský život a treky

Svatá Lucie v Karibském moři patří mezi ostrovy Malých Antil. Část ostrova je vulkanického původu a přímo vybízí k prozkoumávání vybuchlých sopek. Užijete si ale také surfování, potápění, výlety do přírodních parků a procházky po plážích.

Pláže

Karibské pláže s jemným bílým pískem a křišťálově průzračnou vodou jsou lemované vysokými palmami. Ty nejkrásnější najdete v národním parku Pigeon Island a letovisku Rodney Bay. Pokud vás zajímají panenské pláže, které nejsou pod neustálým náporem turistů, zavítejte na jih poblíž Soufriere. Lodí si můžete udělat výlet i do zátoky Marigot Bay s nádhernou pláží.

Potápění a šnorchlování

Nezáleží na tom, zda jste profík nebo začátečník. Potápění si na Svaté Lucii užijete tak jako tak. K dispozici jsou zde potápěčské školy a střediska, kde vám půjčí veškeré vybavení. Korálové útesy, vraky lodí a bohatý podmořský život můžete objevovat hned na několika místech. Potápění i šnorchlování je dostupné například podél západního pobřeží, kde jsou klidné vody. Vyzkoušejte třeba Anse Cochon nedaleko Soufriere, NP Pigeon Island blízko Rodney Bay a Marigot Bay. Začátečníci se mohou vydat na Cove Smugglers a objevovat humry a trubkotlamky skvrnité. Na severním Saline Point je možné při šnorchlování pozorovat želvy, langusty i další mořské živočichy.

Surfování

Pokud vám vyjde počasí, můžete na Svaté Lucii surfovat. Nejlepší vlny chytíte na Pigeon Point, kde jsou ostrá skaliska a vlny dosahují úctyhodné výšky. Zasurfovat si můžete i na Rabbit Beach v Gros Islet a Windjammer.

Treky

Na Svaté Lucii je mnoho příležitostí k výletům do přírody. Pokud chcete absolvovat krátký a nenáročný trek, vydejte se na Tet Paul Nature Trail s průvodcem. Užijete si krásný pohled na Grand a Petit Pitony a poslechnete si zajímavé vyprávění o krajině, historii místa, léčivých rostlinách i stromech v místní organické farmě. Na vrcholek Grand Piton můžete se společností průvodce vystoupat po kamenech a úzkých cestách. Po 5 hodinách cesty vám bude odměnou nezapomenutelný výhled do okolí.

Na Svaté Lucii uvidíte také sopečný kráter Sulphur Springs, ke kterému se jako jednomu z mála můžete skutečně přiblížit. Uvidíte tu oblaka plynu unikající z otvorů a bublající bahno. V blízkosti se nachází také termální řeka a uměle vytvořený bazén s vodou bohatou na minerály. Můžete si tak dopřát bahenní zábal a příjemnou koupel. Po naučné stezce dojdete k vodopádům La Tille obklopenými nádherně kvetoucími rostlinami.

Přírodní parky a rezervace

Při návštěvě Svaté Lucie si nenechte ujít přírodní park Pigeon Island. Jedná se o krásný poloostrov, na kterém se nachází pevnost Fort Rodney s možností výhledu na celý ostrov Svatá Lucie. Objevovat tu můžete důstojnickou kuchyni, ruiny kasáren, kamenné budovy, pěstěné trávníky a statné stromy. Přírodní park Mamiku Gardens je plný místních rostlin, stromů, ptactva a dalších živočichů.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce