Čím a jak platit ve Venezuele – měna, kurz a ceny

Čím a jak platit ve Venezuele – měna, kurz a ceny

Jihoamerická Venezuela vás okouzlí nedotčenou přírodou. Pokud přemýšlíte o její návštěvě, prozradíme vám, jak je na tom země s měnou, možnostmi placení i jaké má Venezuela ceny potravin a služeb.

Venezuelský bolívar a směna peněz

Aktuální měna ve Venezuele je venezuelský bolívar, oficiálně nazývaný Bolívar Fuerte. 1 B se dělí na 100 centimů. A jak vyměnit měnu před odletem na vaši dovolenou? Nejlépe uděláte, když se rozhodnete bolívary směnit za americké dolary, které si můžete přivézt z ČR. Od dolaru se totiž odvíjí oficiální i neoficiální kurz venezuelského bolívaru. Před cestou si vyhledejte kurz, venezuelský bolívar se dlouhodobě pohybuje kolem 10 000 VEF za 1 Kč. Peníze raději směňujte na letišti nebo v hotelu. Kurz od pouličních obchodníků by se vám nemusel vyplatit.

Platby kartou a bankomaty

Platebními kartami můžete platit v hotelích, restauracích a větších obchodech. Počítejte ale s tím, že na některých místech vám naúčtují poplatek za bezhotovostní platbu. Bankomaty se nachází téměř v každém městě, ale je lepší se na ně příliš nespoléhat a nosit u sebe alespoň malý obnos v hotovosti.

Ceny potravin ve Venezuele

Ceny ve Venezuele závisí zejména na tom, jak moc výhodně či nevýhodně se vám podaří směnit peníze. Potraviny se však dají sehnat velmi levně, zvlášť u pouličních stánků. I menší restaurace nabízí dobré jídlo za nízké ceny. Pokud budete chtít navštívit restauraci střední kategorie, dáte za tříchodové menu pro 2 osoby kolem 25 USD (568 Kč). Za slušné peníze se dá nakoupit i v místních obchodech. Třetinka balené vody vychází na cca 0,30 USD (7 Kč), kilogram místního sýra 3 USD (68 Kč) a 1 kg pomerančů 0,90 USD (20 Kč).

Cena ubytování ve Venezuele

Potraviny se dají koupit ve Venezuele poměrně výhodně. Hůře je na tom ale ubytování. Průměrný hotel s jednou hvězdou stojí kolem 66 USD (1500 Kč) pro 1 osobu na 1 noc.Za pětihvězdičkový hotel dáte průměrně 123 USD (2800 Kč). Chcete-li na ubytování ušetřit, poohlédněte se po možnostech přespání v menších hostelech, kde vás může jedna noc vyjít i na 3 USD (68 Kč).

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce