Vyhledejte dovolenou

Dovolená Venezuela 2020/2021

Venezuelu najdeme na severu Jižní Ameriky při pobřeží Karibského moře, severně od rovníku. Podnebí je tropické. Na severozápadě se tyčí Andy, dále jsou vysočiny a nížiny s řekou Orinoko. Polovina státu je pokrytá pralesy.

Mimo pevninské části tvoří Venezuelu mnoho ostrovů v Karibském moři, z nichž největší je Isla de Margarita, která je díky nádherným bělostným plážím, barům, nákupním centrům a příjemnému podnebí vyhledávanou turistickou destinací. Oblíbené jsou také korálové ostrovy Los Roques a surfařský ráj Coche.

Na pevnině navštivte hlavní město Carasas s rodným domem Simona Bolívara a muzeem koloniálního umění, Andělské vodopády na řece Orinoko, stolovou horu Roraimu, národní park Gran Sabana s diamantovými doly, potápěčské centrum Tucacas, jeskynní systém Cueva del Guácharo nebo zkuste vysokohorský trek v Andách. Nezapomenutelnou podívanou nabízejí rozmanité svátky, které spojují tradice, hudbu, tanec, dobré jídlo a pití (velikonoční a vánoční karneval, den nezávislosti, narozeniny Simona Bolívara a další).

Vstup do země je možný pouze s pasem a bezplatnou turistickou kartou DIEX 2, ale MZV ČR od cest do většiny oblastí Venezuely odrazuje kvůli tamní napjaté situaci a masovým demonstracím.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst ve Venezuele

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Venezuela krize aktuálně

Dobrý večer, asi teď není nejvhodnější čas na návštěvu Venezuely, že? Vzhledem k probíhající krizi. Nebo myslíte, že se to turismu netýká? Jaká je… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Časté otázky před dovolenou ve Venezuele

Časté otázky

Jaké cestovní doklady potřebuji do Venezuely?

Zobrazit Skrýt

Pro pobyt za účelem cestování, dovolené nebo návštěvy přátel, který nepřesáhne délku 90 dní, vám bude stačit platný cestovní pas a zpáteční letenka. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Časté otázky

Jakou měnu s sebou?

Zobrazit Skrýt

Oficiální měnou je venezuelský bolívar. Platebními kartami můžete platit v hotelích, restauracích a větších obchodech. Více o měně a cenách.

Časté otázky

Potřebuji do Venezuely očkování?

Zobrazit Skrýt

Do Venezuely není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Časté otázky

Jakým jazykem se mluví ve Venezuele?

Zobrazit Skrýt

Úředním jazykem je španělština. Anglicky se zde téměř nedomluvíte, španělština je tedy nezbytná.

Časté otázky

Jaké zásuvky jsou ve Venezuele?

Zobrazit Skrýt

Elektrické zásuvky jsou shodné s těmi v Severní Americe. Budete tedy potřebovat adaptér. Více o zásuvkách.


Destinace ve Venezuele Zobrazit Skrýt