Grimaldi Lines

Lodní dopravce Grimaldi Lines je hlavní společností Grimaldi Group, založené roku 1947 v Itálii. Její historie však sahá daleko dále do minulosti. Se svými trajekty křižuje Středozemní moře mezi Itálií, Španělskem, Marokem, Řeckem, Tuniskem a Maltou. Kromě pravidelných linek provozuje také výletní plavby a nákladní dopravu.

Trasy trajektové společnosti Grimaldi Lines

Salerno Z Do Valletta
Savona Z Do Tanger
Brindisi Z Do Patra
Brindisi Z Do Igumenica
Brindisi Z Do Korfu
Livorno (město) Z Do Olbia
Civitavecchia Z Do Olbia
Livorno (město) Z Do Palermo
Salerno Z Do Palermo
Salerno Z Do Catania
Savona Z Do Barcelona
Civitavecchia Z Do Barcelona
Salerno Z Do Tunis
Civitavecchia Z Do Tunis
Valletta Z Do Catania
Tanger Z Do Barcelona
Palermo Z Do Tunis

Nákup lístku na trajekt

Lístek na trajekt je možné koupit přímo v přístavu, daleko jistějším způsobem je však nákup trajektového lístku předem online. S jakým předstihem trajekt rezervovat? Velmi záleží na lince. U spojů s častou frekvencí odplutí několikrát denně obvykle stačí jeden až dva týdny předem. U delších linek s frekvencí jednou denně nebo jen několikrát týdně, či při potřebě kajut při nočních plavbách a během letních prázdninových měsíců, je ideální doba pro rezervaci až několik měsíců předem.

TipNalodění a plavba na trajektu

Trajektové lodě mohou přepravovat nejen pěší cestující, ale také auta, obytné vozy a klidně i celé zájezdové autobusy. Jak probíhá nalodění v jednotlivých případech? Přečtěte si všechny informace v článku Plánujete se při dovolené přepravovat trajektem? Přečtěte si, jak se připravit a co od plavby čekat.

Služby během plavby

Na palubě lodí najdete restaurace, kavárny, obchody, dětské koutky, wellness a fitness centrum, bazén, konferenční místnosti, solárium, bary s živou hudbou, kasino, herní místnost na video hry a taneční klub. Po celou dobu plavby vám bude k dispozici odborně školený personál, který se postará o hladký průběh plavby. Dostupnost vybavení a služeb závisí na zvolené trase a typu trajektu.

Ubytování v kajutách

Při delších trasách je možné ubytovat se v kajutách. Na výběr je od nejlevnějších sdílených kajut za příznivé ceny až po luxusní apartmá. K dispozici jsou také kabiny pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Trajekt z Itálie na Sardinii

Dobrý den, rádi bysme na naší ceste po Itálii využili také trajekt Itálie - Sardinie. Chceme jet z Livorna do Olbie. Slyšela jsem, že cena trajektu… Zobrazit více
Ondra
Ondra