Příspěvky v diskuzích uživatele Arne1

Příspěvky v diskuzích uživatele Arne1

Německé cestovní kanceláře

@Arne1 ~ doplnění - nezanedbatelnou předností je, že při nákupu je známo letecké spojení, včetně času odletu - nemusí se tedy čekat až cestovka pošle informace a až pak shánět dopravu na letiště.
(před 16 dny)
Cestovní kanceláře
Arne1

Německé cestovní kanceláře

Co napsat abych neopakoval informace kterých je všude spousta ? Přitom se ptáš velmi obecně.
Servis a služby - při prodeji: Pokud kupuju přímo, tak je to rychlé, neobtěžují nutností skenování podepsané smlouvy, jsem schopen zájezd kompletně koupit během 15 minut. Placení kartou je normální, dokonce i cestovka která to neměla na svém eshopu mi platbu kartou dokázala zařídit. V případě odletu během několika málo dní lze domluvit i placení delegátovi na letišti před odletem. Materiály přijdou buď emailem, nebo poštou, někdy je zase možné vyzvednutí osobně na letišti. Německé cestovky většinou mají v ceně dopravu vlakem z libovolného německého nádraží.
Pokud kupuješ přes českého prostředníka, tak je to časově i organizačně náročnější, podle našich zákonů nestačí zaplacení jako závazná objednávka - musí se podepsat, dnes už většinou stačí naskenovat a poslat emailem.
Naproti tomu naši prostředníci občas přinesou přidanou hodnotu v podobě parkování na letišti nebo bezplatné dopravy na letiště.
Nesetkal jsem se s tím, že by německá cestovka vnucovala cestovní pojištění nebo předražené vízum.
V hotelu mám pocit, že jsem považován za lepšího hosta než pokud jedu s českou cestovkou.
Fakultativní zájezdy ? Bývá to velmi podobné jako u našich, většinou je stejně nakupují u místních operátorů - ale jsou i výjimky. V mnoha případech je stejně lepší jet po vlastní ose (Turecko), nebo použít české nezávislé cestovky v místě (Egypt), nebo i místních prodejců kteří jsou ochotnější ke smlouvání.
(před 16 dny)
Cestovní kanceláře
Arne1

slovenské termály

Vidím, že se budu muset do DS zase někdy podívat. Byl jsem tam před několika lety a z jejich organizace jsem byl totálně znechucenej.
(před 20 dny)
Slovensko
Arne1

Nová verze diskuzí - smajlíci budou!

Nelíbí se mi právě to, co je teď móda. Skoro celá obrazovka prázdná (bílá) a na kousku obsah. Ten obsah je navíc proložený obrovskými mezarami, aby se toho na obrazovku vešlo co nejméně. Právě to, že se mi na obrazovku vejdou jen dva až tři příspěvky (někdy jen jeden) je šíleně nepřehledné.
Já bych byl pro to, vykašlat se na módní trendy zaplácávat obrazovky prázdným místem a udělat to hezky klasicky.
(před 21 dny)
Cestolino.cz
Mikey

Nová verze diskuzí - smajlíci budou!

Možná se to lépe čte na mobilu, ale na počítači je to otřesné. Ale hlavně že je to podle poslední módy, která na přehlednost vůbec nedbá.
(před 21 dny)
Cestolino.cz
Mikey
Arne1

Jak se nejlépe dostat na letiště Mnichov?

No já osobně (jsem z Brna) bych jel Regiojetem přes Prahu do Mnichova. A protože bych ten zájezd kupoval přes stejnou firmu, tak bych měl bonus doprava do Mnichova jejich autobusy zdarma. Pokud bych byl z jižních Čech, tak bych to kupoval stejně a jel asi stejně přes Prahu. Nebo by mi nabídli jiný bonus - parkování na letišti zdarma.
Pokud jsi to kupoval u němců přímo, tak máš s největší pravděpodobností v ceně vlak na letiště po celém Německu zdarma (a mám dojem, že do toho patří i jedno nádraží v Rakousku). Blíže bys to měl mít v podmínkách zájezdu.
Pokud používáš jiného českého zprostředkovatele, tak je možné že máš ten vlak možný také, ale není to jisté.
Jinak - párkování na letišti bych se nebál, většinou je to asi tak tisícovka za týden, někdy i míň.
(před 23 dny)
Letecká
Arne1

silnice na ukrajině

Osobně znám jen nějaké úseky a silnice ve městě Lvov (kočičí hlavy, docela šílené), silnice do Lvova a zpět nebyla nejhorší. Letos se dost děsím úseku co chci jet z Běloruska přes Ukrajinu, když se kouknu na StreetView tak to vypadá dost bídně. Zkušení doporučují nejezdit ve tmě kvůli snadnější možnosti přehlédnout výmol.
(před 23 dny)
Ukrajina
Arne1