Příspěvky v diskuzích uživatele Mirdax

Příspěvky v diskuzích uživatele Mirdax

Vše je jako před covidem

@DanaDianaNoymi ~ Přesně tak, my byli v Egyptě vloni v září a také žádná omezení na hotelu, akorát v prosinci na Kapverdách jsme při nabírání jídla museli mít roušky, ale jinak žádná omezení.
(před měsícem)
Ostatní
DanaDianaNoymi

Chci se zeptat zda v dubnu někdo odlétá do Egypta

My se vrátili včera (3. 4.)
Odlétali jsme 24.3. první 4 dny hodně vítr a relativně chladno kolem 22-24, tak jsme to alespoň využili na výlet do Luxoru, teploty na to akorát. Posledních 5 dní už krásné léto a teploty atakovaly 40, tak že žádný strach.
(před měsícem)
Letecká
DanaDianaNoymi

Narozeniny v Egyptě

Zdravím, za 10 dní odlétáme do Egypta, kde dcera přítelkyně oslaví 20-té narozeniny. Kolikrát jsem si všiml, jak při večeři přeje personál, donese malý dortík a bubnují na bubínky. Máte někdo zkušenosti, jak nejlépe objednat, kolik se dává bakšiš atd...
Díky.
(před 2 měsíci)
Ostatní
DanaDianaNoymi

jak v době lockdownu ?

Tady to máte přehledně a je to vždy aktualizované:
covidinfo.dertouristik.cz/
(před 5 měsíci)
Ostatní
Arne1

Roušky na Kapverdách?

@Arne1 ~ @Arne1 ~ Ano, kolem něj jsme chodili, pravda, měli jste to tak o 15-20 minut blíž a máte to kousek do Olá Brasil, pokud jste nebyli, stavte se tam, dělají výborné koktejly.
(před 5 měsíci)
Země
Mirdax

Roušky na Kapverdách?

@Arne1 ~ Trochu závidím, ve kterém hotelu jste? My se před 5-ti dny vrátili z Riu Funana.
(před 5 měsíci)
Země
Mirdax

Roušky na Kapverdách?

Asi trochu neaktuální, na Salu v obchodech jsou vyžadovány, jinde ne. V Našem hotelu vyžadovali roušky na recepci, objednávka pití v lobby baru a při nabírání si jídla v rámci all-inclusive, jinak bazén, pláž, normálně venku bez roušek.
(před 6 měsíci)
Země
Mirdax

odlet - přílet

My se včera po 14-ti dnech vrátili se Salu , stihli jsme ještě poslední turnus, než začali požadovat testy i u očkovaných. Bavili jsme se s lidma. co přiletěli týden po nás stačí antigen, ale musí to být certifikovaná laboratoř, dělají to prý na letišti a ví jak to má vypadat. Tady je znění:
Všíchni cestují (i očkovaní / ti, kteří prodělali onemocnění covid-19) musí mít před odletem na Kapverdy písemné potvrzení akreditované laboratoře o negativním výsledku PCR (ne staršího než 72 h) nebo antigenního (ne staršího než 48 h) testu v angličtině nebo portugalštině. Povinnost se netýká dětí do 11,99 let.
Zpátky, dle včerejších osobních zkušeností, pokud jste očkovaní, tak jen očkovací certifikát a návratový formulář, který si v nejhorším můžete vyplnit přímo v Praze na letišti, u kontroly jsou k dispozici počítače. Jinak nespoléhat na tečku a všechny formuláře mít fyzicky v papírové podobě.
(před 6 měsíci)
Země
Mirdax

Poprvé do Egypta

Nevím, že by po nás někdo chtěl čokoládu apod. to vůbec nevozíme. Nejlépe je si nechat na recepci rozměnit, abyste měla jednoeura a jednodolarovky. Dolar nebo euro jsme nechávali na posteli za úklid, občas barmanovi u vašeho oblíbeného baru nebo nosiči kufrů, ale nedáváme zas každý den, aby to nebrali jako samozřejmost. Při ubytování dáváme do pasu 10 - 20 EUR/dolarů, většinou je pak ubytování rychlejší a možná i lepší pokoj, ale rozhodně to neplatí všude, co rezort, to jiná pravidla, už se nám i stalo, že nám peníze vložené do pasu vrátili, jinde zas peníze nefungovaly a stejně jsme čekali.
Když budete někde platit nebo si rozměňovat, nejdřív si peníze vemte, potom teprve dejte protihodnotu, nebo alespoň hned přepočítejte, skoro vždy se vás snaží ošidit, že vám třeba za desetidolarovku vrátí jen 9.
(před 9 měsíci)
Země
DanaDianaNoymi