Příspěvky v diskuzích uživatele Mirdax

Příspěvky v diskuzích uživatele Mirdax

Návrat z Egypta, osobní zkušenost.

Dobrý den, máte někdo z posledních dnů týdnů zkušenosti, jak je to s pěti denní samoizolací při návratu z Egypta? Test tam a test před odletem zpět je mi jasný, ale některé zdroje uvádějí pětidenní izolaci a ještě druhý PCR test, ale někde je uváděno, že je při příletu do ČR vyžadován pouze PCR test a to je vše.
(před 4 hodinami)
Země
Mirdax

Jak cestovat do prahy

Pokud letíte na dovolenou, normálně se policii prokážete nějakým dokladem (voucher, letenka, smlouva), že odlétáte z Prahy, vztahuje se na to vyjímka.
(před měsícem)
Železniční
DanaDianaNoymi

Návrat z Kapverd

@anonym ~ Mám takový pocit, že se tam nelétá, koukal jsem na Exim a termíny stále posouvají.
(před měsícem)
Ostatní
DanaDianaNoymi

Zanzibar - ceny zájezdů

@DanaDianaNoymi ~ Ještě nám zbyly např. Kapverdy, zatím, ale s tou šaškárnou při návratu se na to stejně většina lidí vykašle.
(před měsícem)
Letecká
DanaDianaNoymi

Zákaz cestování do zemí

Během středy vláda schválila mimo jiné zákaz cestování do zemí, kde se šíří jihoafrická mutace koronaviru. „Konkrétně se jedná o Botswanu, Brazílii, Eswatini (Svazijsko), Jihoafrickou republiku, Keňu, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzanii (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambii a Zimbabwe,“ uvedl tiskový odbor vlády.
(před měsícem)
Ostatní
DanaDianaNoymi

Jak to teď probíhá v Egyptě?

@Lídaa ~
Pro vstup do Egypta je nutné podstoupit test na COVID-19 (kromě dětí do 6 let). Můžete se nechat testovat buď na letišti hned po příletu do Egypta, nebo ještě v ČR před odletem (potvrzení nesmí být starší než 72 hodin před příletem a musí být v anglickém jazyce).
Návrat z Egypta do ČR
72 hodin před plánovaným odletem z destinace je nutné absolvovat PCR test na COVID-19 a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Test není nutný u dětí mladších 5 let.
V letovisku Marsa Alam testování probíhá přímo v hotelech, v letovisku Hurghada pak formou hromadného transferu klientů do testovacího centra a následným transferem zpět do hotelu.
Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář.
Po návratu do ČR musí cestující předložit druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od příletu zpět. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Po dobu 10 dnů od návratu platí povinnost nosit všude mimo domov ideálně respirátory bez výdechového ventilu s třídou ochrany nejméně FFP2, KN95, N95, P2, DS, nebo alespoň jednorázovou zdravotnickou roušku.
(před měsícem)
Letecká
DanaDianaNoymi

V zimě k moři

@Kostarika ~ Kostarika je vnímána jako země s velmi vysokým rizikem (vyznačena tmavě červenou barvou). Ještě před vstupem do ČR je tak nutné předložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu (pozor, antigenní test není možný), ne staršího než 72 hodin od odběru, a vyplnit příjezdový formulář.
Následně je v ČR nutné absolvovat 5denní karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den dalším PCR testem. Do předložení negativního výsledku je vyžadována samoizolace. Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 10 dní od příjezdu.
(před 2 měsíci)
Cestovatelská seznamka
Mirdax

Návrat z Kapverd

@Mirka24 ~ Jojo, přesně tak, to je jasný.
(před 2 měsíci)
Ostatní
DanaDianaNoymi

Zanzibar - ceny zájezdů

@Johanes ~ Dnes to není nikam bez problémů. Při zpáteční cestě dva PCR testy na Covid a 5 dnů karanténa
(před 2 měsíci)
Letecká
DanaDianaNoymi

Marsa Alam - výlety

@anonym ~ Z Hurghady to máte blíž jak z Marsy a hlavně na výlety v Egyptě jsou vhodnější měsíce leden-březen, kdy ještě nejsou taková vedra.
(před 2 měsíci)
Země
Mirdax