Gargano od 1 170 Kč
Zobrazit zájezdy

Potřebuji poradit dopravu na Gargano

Vloženo: 11. ledna 2018
Poslední příspěvek: 12. ledna 2018
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Dobrý den,v červenci se chystám s dcerkami (5r a 2r) a s prarodiči na Gargano (konkrétně Rodi Garganico),ubytování mám vyřešené,známe se s majiteli hotelu, kam jezdíme opakovaně, ale potřebuji poradit s dopravou. Autem nechceme jet, chceme letecky (Praha-Bari) a tady potřebuji první radu od zkušených, je lepší Wizzair nebo Ryanair? S wizzair jsem jednou letěla, druhou spol. neznám, jde mi o to, jaké mají podmínky, co se týče poštu zavazadel, cestování s dětmi i cenově... a druhou radu potřebuji také s dopravou a to od místa příletu (Bari) do Rodi Garganica, dle netu jsou 3 možnosti (bus dražší co jede při pobřeží bez okliky 3h, levnější ten jede 6h vnitrozemím anebo kombinace bus vlak případně jen vlak... co doporučíte s dětmi a mnoha zavazadly jako nejmenší zlo? Nebo ještě možnost letecky a potom si půjčit auto? Vyjde to moc draho a jak je to s autosedačkami pro děti? Nemám zkušenost.... Jinak italsky se domluvím, jde mi o to, aby to bylo rychlé a co nejvíce pohodlné kvůli dětem... Za svobodna jsme jezdívali busem z čr anebo letecky, poté busem a opět dalším busem, ale časy nenavazovaly, tak to bylo celkem zdlouhavé a namáhavé...ale s dětmi nevím nevím, jak to naplánovat. díky za rady a tipy

Odpovědi 2 odpovědi

HanaPetříková
stálá členka stálá členka /
HanaPetříková
stálá členka stálá členka / před 5 lety
HanaPetříková
před 5 lety
Dobrý den, Eny,
jde o hodně specifický dotaz, tak jsem se Vám podívala na možnosti.
Let - Za děti starší dvou let (2+, tedy obě vaše děti) se platí v obou případech plná cena. Na skyscanneru mi vychází cenově lépe Wizz Air. U Wizzu je navíc poplatek za 20kg odbavené zavazadlo 815 Kč a u Ryanairu musíte v případě, že chcete i odbavené zavazadlo, změnit tarif Standard na Plus, což je rozdíl cca 1 300 Kč na osobu. Také se zde nově platí i poplatek za přednostní nástup, pokud chcete mít větší kus příručního zavazadla na palubě, jinak vám ho odbaví.
Cesta do Rodi Garganico:

Vlak - zřejmě nejlepší možnost. Do Rodi jede asi 4 hodiny s jedním přestupem ve Foggii, navíc je prostorný a pohodlný.
Bus - lze se rychle dostat do Mafredonie (2 a čtvrt hodiny), ale už nemohu najít navazující autobus do Rodi. Pokud ale o něčem víte, je to také možnost a až na trochu omezený prostor nevidím mezi vlakem a autobusem velký rozdíl.

Půjčení auta - pokud budete chtít cestovat, rozhodně se vyplatí. Jen na cestu do Rodi zřejmě ne. Nepodařilo se mi najít žádnou půjčovnu, u které byste si mohla vyzvednou auto v Bari a v Rodi ho vrátit.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
moc děkuji za Vaši odpověď

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů