Itálie od 380 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Bari Karol Wojtyła

   Mezinárodní letiště, známé též pod názvem Bari Palese, nese své jméno po rodném jménu papeže Jana Pavla II. Letiště, ležící 8 kilometrů od centra Bari, obsluhuje oblast Apulie a slouží především pro cesty do oblíbených prázdninových destinací na italském pobřeží.

   Informace o letišti Bari Karol Wojtyła

   Web www.bari-airport.com
   IATA BRI
   ICAO LIBD
   Místo Bari (město), Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 07:06, 29. 11. 2023
   Vzdálenost 1 015 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Skvělým způsobem, jak si užít krásy Itálie, je zapůjčení osobního automobilu. Seznam půjčoven, které na letišti působí, naleznete zde.

   Nechcete-li si půjčovat automobil, můžete využít buď levnější autobusy Amtab nebo dražší a rychlejší Tempesta Shuttle Bus. Oba mají zastávku před terminálem letiště a lístky si můžete zakoupit u řidiče.

   Autobus Amtab linky 16 staví na více zastávkách a doveze vás do centra Bari na Piazza Aldo Moro a na vlakové nádraží. Cesta trvá v závislosti na dopravní situaci 40 až 60 minut. Jízdenka stojí 0,80 EUR na 75 minut jízdy.

   Autobusy Tempesta Shuttle Bus jedou bez zastávek přímo na Piazza Aldo Moro a na vlakové nádraží, cesta tak trvá 20 až 30 minut. Jízdenka stojí 4,15 EUR.

   Využít můžete také služeb soukromé taxi služby. Cena jízdy do centra by se měla pohybovat kolem 20 EUR v závislosti na sezóně a denní době.

   Služby na letišti

   Na letišti je několik restaurací a občerstvení, duty free obchody, obchody s typickými italskými specialitami i spotřebním zbožím a lékárna (mezi gaty 4 a 5). Najdete zde také turistické informace, bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, business centrum s několika kancelářemi, stanice pro nabíjení elektroniky (odletová hala v 2. podlaží), místnosti pro matky s dětmi, lékařskou službu (příletová hala v 1. podlaží) a asistenční službu pro hůře pohyblivé osoby. Wi-Fi  připojení je zdarma.

   Letenky

   Nejlevnější letenky z Prahy do Bari koupíte u společnosti Ryanair, která nabízí zpáteční lety již od necelých 2 000 Kč. Počítejte však s tím, že v ceně letenky je nově pouze malé příruční zavazadlo.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Letiště má 1 menší a dobře přehledný terminál.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Potřebuji poradit dopravu na Gargano

   Dobrý den,v červenci se chystám s dcerkami (5r a 2r) a s prarodiči na Gargano (konkrétně Rodi Garganico),ubytování mám vyřešené,známe se s majiteli… Zobrazit více
   anonym
   anonym