Rumunsko od 6 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na výlety Rumunsko

Vloženo: 26. května 2019
Poslední příspěvek: 27. května 2019
nový člen nový člen /
HonZAjs
nový člen nový člen / před 5 lety
HonZAjs
Dobrý večer, byl jste někdo v Rumunsku? Co podle vás stojí za návštěvu? Mějte hezký večer

Odpovědi 4 odpovědi

Petr01
nový člen nový člen /
Petr01
nový člen nový člen / před 5 lety
Petr01
před 5 lety
Zdarec, rozhodně české vesnice v Banátu, zajdi si tam do hospody u Medvěda v Eibenthalu. Nebudeš litovat, mají to tam kluci z ČR. čepují sice Ursus, ale super. Hory!!! pak bahenní sopky v Buzau nebo bývalý solný důl Salina Turda. Neskutečný zážitek.
KrálJelimán
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
KrálJelimán
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
KrálJelimán
před 5 lety
Zrovna nedávno jsme se vrátili. Záleží co tě zajímá. V blízkosti hradu Bran je fajn projít si Brašov, podívat se do solného dolu a vykoupat se tam ve slaném jezírku (vyšší koncentrace soli než v mrtvém moři), pak dojet na ty bahenní sopky v Berce. Pokud na to máš několik dní, doporučuji k tomu přidat ještě projetí Transfagarasan a tůru v těchto horách, hrad v Hunedoara a pohoří Rapa Rosie.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Je toho tam spousta. Když začnu na severu, tak malované hřbitovy v Săpânţa jsou naprostý unikát. Potom nádherné kláštery v oblasti Maramureš také - nádherně pomalované z venčí i zevnitř. Brašov a okolí - pohoří Sinaj, drákulův hrad Bran, překrásný zámek Peleš. Přejezd silnicí Transfagaraš je taky zážitek (a na výšlap 1400 schodů na další Drákulovu zříceninu zcela jistě do smrti nezapomenete). Klášter / kostel Curtea d Argeš severně od Pitešti. Bukurešť a Čaošeskův palác. Konstanca u moře, Mamaia s nádhernými plážemi jemného písečku, jezero s léčivým bahnem. Pro milovníky přírody delta Dunaje.
To samozřejmě není všechno - vynechal jsem města Cluj, Timisoara, Oradea, solné doly Slanic, hrad Hunedoara, letecké museum u Satu Mare, jezero Lacul Rošu se zkamenělými kmeny stromů a skalní soutěsky kolem, a mnoho dalšího.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Já Rumunsko miluji. Nejsem sice na několikadenní přechody hor, jen na jednodenní býlety. Ale obecně nejzaostalejší je region na pobřeží Černého moře, je to paradox, ale je to tak. Naopak nejhezčím městem je podle mě Alba Iulia, která v nedávné době prošla celá rekonstrukcí. (Knižní průvodce město haní, ale rekonstrukce bla ukonřčena v roce 2014, chce to nového průvodce) Jestli jedno město, tak právě tohle! Navíc je to město-pevnost. Pěkné jsou také Sibiu, Brašov a horská Sinaia, odkud lze lanovkou vyjet na hřeben hor a podniknout výlety přes z Rumunska nejfotografovanější skalní útvary zpět dolů do Sinai. České vesnice v Banátu již nedoporučuji, v 90. letech byly živé, obydlené, nyní mládež odešla do ČR a zde již dožívají jen důchodci a přijíždějí se nam důchod Češi z ČR, živo v nich již není. I Bukurešť se mi líbí, návštěva parlamentu je zážitkem na dost dlouho.
Jestli jedete za vínem, tak rumunskou Moldávii s hlavním městem Jasy. Zajímavý je také Temešvár a Cluj-Napoka. V Satu Mare je fascinující turistickými průvodci haněná budova prefektury a její okolí, je to architektonické betonové veledílo, stavaři tu většinou koukají s otevřenými ústy. Nedaleko je velmi příjemný dřevěný, sice nemalovaný, ale roztomilý pravoslavný klášter Birsana.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů