Kuba od 21 900 Kč
Zobrazit zájezdy

Výlety a cestování po Kubě

Vloženo: 11. září 2019
Poslední příspěvek: 28. listopadu 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Trilobit
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Trilobit
Prosím o rady ohledně cestování po Kubě. Rádi bychom do Varadera, ale chceme navštívit i Havanu a údolí Viňales. Co vidět a jaké výlety na Kubě v tomto okolí ještě podniknout? Budeme na to mít 14 dní. A čím nejlépe cestovat? Máte zkušenosti s ubytováním "Casa particular"? Díky!

Odpovědi 6 odpovědí

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Trilobit ~ Dobrý den,
14 dní je poměrně slušná doba na procestování Kuby. Viňales a Havana bezesporu patří mezi ty nejkrásnější místa, určitě v okolí navštivte také nádherné nedotčené ostrovy Cayo Levisa a Cayo Jutías. Doporučila bych Vám ale také navštívit krásné koloniální město Trinidad, slavnou Zátoku sviní, která je mimo jiné jedním z nejlepších míst pro šnorchlování a potápění, přírodní park Guamá a jeho krokodýlí farmu, město Cienfuegos a vodopády El Nicho. My jsme na Kubě strávili také 14 dní a zvládli jsme tyto místa v kombinaci s pobytem u moře na Cayo Guillermo - tento ostrůvek mimochodem opravdu doporučuji, jedná se dle mě o jedno z nejkrásnějších koupání na Kubě.
Na cestování po Kubě je rozhodně nejlepší vypůjčit si auto, na autobusy se zde nedá vůbec spoléhat a na většinu míst ani nejezdí.
Milanek
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Milanek
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Milanek
před 3 lety
@Trilobit ~ napiste mi na mail ,muzu vam s cestovanim a ubytovanim pomoct
milanbrada1@gmail.com
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
Já měla na Kubě také 14 dní, jezdila jsem autobusy, těmi pro cizince a co mohu na rozdíl od Kristýny říci, že na služby určené pro cizince je na Kubě spoleh, snad jako nikde jinde. Je pravda, že autobusy pro cizince nejezdí do všech míst a půjčit si auto je třeba objednat dost dopředu, není jich dostatek. Nejlepší asi bude do míst, kam nejezdí cizinecké autobusy, jet taxíkem. Mě se nejvíce líbilo Vinales a Havana, Varadero má velmi čistou mořskou vodu. Trinidad mě naopak moc nenadchl, navíc ani moře tu nebylo nic moc, zakalená voda, v níž mě stále něco štípalo. Jestli nemáte auto a chcete do přírody, tak nejlepší variantou je Viňales, kde si najměte průvodce buď pěšího, nebo na poníku. Bez průvodce tu chodit jen tak nelze, mají to tu promakané, zahrazené cesty, jen, aby cizinci platili místním za průvodcovské služby. Ovšem krajina tu je velmi pěkná.
Hanule_br
nová členka nová členka /
Hanule_br
nová členka nová členka / před 3 lety
Hanule_br
před 3 lety
Dobrý večer, za mě Varadero bylo top - tam jsme byli ubytovaní (hotel Memories) a nejkrásnější výlet : Havana - stará i nová - projížďka místním fárem a ostrov Cayo Blanco! Plulo se na něj katamaranem se zastávkou na snorchlovani..
Naďa6
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Naďa6
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 lety
Naďa6
před 3 lety
@Kristýna ~ Dobrý den, ráda bych Vás požádala o nějaké informace o vaší dovolené na Kubě. Ubytování, půjčení auta, atd. Jestli byste byla ochotná si o tom napsat, ozvěte se mi na verbin0666@gmail.com.
JulkaA
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
JulkaA
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 lety
JulkaA
před 3 lety
Mali sme v pláne absolvovať poznávací zájazd na Kube a hľadali sme slovensky hovoriaceho sprievodcu, ktorý žije na Kube. Mali sme šťastie, lebo sme takého našli, a boli sme s jeho službami veľmi spokojní. Cestu sme absolvovali v októbri 2019, malá skupinka štyroch ľudí. Náš sprievodca sa volá Milan Brada, nájdete ho na stránke www.dovolenkanakube.sk/ Ukázal nám Havanu, Viňales, Cienfuegos, Trinidad, Zátoku svíň, atď. Bolo to super, Milan ju úžasný sprievodca, pohodový človek, pozná to tam, všetko čo nám zabezpečil bolo na vysokej úrovni a k spokojnosti - napríklad ubytovania, obedy, prehliadky miest. Celý čas bol s nami, staral sa o nás, tlmočil nám a má dobré znalosti o navštívených miestach. Po absolvovaní poznávacieho zájazdu sme išli do Varadera do all inclusiv hotela, kde pri vzniknutých problémoch nám veľmi ochotne pomáhal napriek tomu že jeho služby pre nás už skončili. Takže VRELO ODPORÚĆAM.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů