Kuba od 25 400 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity na Kubě – krásné pláže, historická místa i rodinné aktivity

Tipy na aktivity na Kubě – krásné pláže, historická místa i rodinné aktivity

Kuba je velice specifické místo, které vám nabídne mnoho originálních zážitků a míst, které jinde nepoznáte. Na své si zde přijdou milovníci historie, ti, kdo hledají nádherné pobřeží kvůli plážím i potápění, a také všichni, které lákají národní parky nebo místní tradiční zajímavosti. Kuba má co nabídnout vyznavačům klidné a odpočinkové dovolené, nadšeným dobrodruhům i rodinám s malými dětmi.

Pláže

Když vyrazíte do exotické destinace, jistě se těšíte na nádherné moře a pláže. Kuba v tomto ohledu vaše očekávání rozhodně nezklame. Nejznámější a dle mnoho turistů také nejkrásnější pláže najdete ve středisku Varadero. Vyznačují se svým bílým pískem, který v kombinaci s azurovou vodou působí doslova pohádkově. Ačkoliv se jedná o turisticky vyhledávanou oblast, nemusíte se bát, že by zde bylo přelidněno. Pláže se táhnou po pobřeží celého města, a tak je zde dostatek prostoru pro všechny.

Větší nával zaznamenáte na pobřeží kolem Havany. Zde naleznete více stánků a také kvůli znečištění mnohem méně příjemné prostředí. Pokud si chcete nejen užít dovolenou, ale také poznat kus historie, navštivte Playa Larga v zátoce Sviní. Zde po známém a nepodařeném vylodění amerických mariňáků započala Karibská krize.

Potápění a šnorchlování

Na plážích se nemusíte jen opalovat a koupat. Mezi turisticky velice oblíbené aktivity na pobřeží patří také potápění a šnorchlování. Stejně jako při porovnání čistoty pláží, tak i u volby vhodného místa pro pozorování podmořského života, se vyhněte hlavnímu městu. Krom odpadků, které by vám mohly zkazit zážitek, je samozřejmé, že více rybiček spatříte v klidnějších lokalitách. Pro šnorchlování jsou vhodné téměř všechny pláže. Více podvodních zajímavostí najdete na jižní straně, kde se nachází Karibské moře.

Ať patříte mezi nadšené potápěče, nebo si jen chcete ponor vyzkoušet, určitě zavítejte na Playa Girón. Tato pláž je známá svými korálovými útesy. Profesionální vybavení, stejně jako jednoduché brýle, šnorchl a ploutve si můžete za poplatek zapůjčit téměř na každé pláži. Pro ty, kteří chtějí vidět největší zajímavosti nebo proniknout do krás potápění, je k dispozici placený kurz a zkušený průvodce podvodním světem.

Historická místa

Na Kubě můžete obdivovat mnohé historické stavby a památky. Jádro hlavního města, jež se nazývá Stará Havana, někdy lidově také jako „Karibská Paříž“ nebo „muzeum pod širým nebem“, je jedno z nejstarších koloniálních měst, což se výrazně projevuje v architektuře. Kromě honosných sídel se zde nachází i fontány nebo katedrály. Nejstarší čtvrť je zapsaná na seznam UNESCO.

Mezi další působivá historická místa patří pro Kubu typická bazilika del Cobre nebo město Trinidad se svou unikátní architekturou. Nejkrásnější stavby zde obklopují náměstí Plaza Mayor. V Trinidadu najdete také největší kubánskou katedrálu Iglesia Parroquial de la Santisima. Toto město je rovněž zapsané na seznam UNESCO i s plantážemi cukrové třtiny, jež jsou tradiční pro něj i pro Kubu celkově.

Národní parky

Mezi nejvýznamnější parky na Kubě i v celém tropickém pásu západní polokoule patří bezpochyby park Alejandro de Humboldt. Má rozlohu 711 kilometrů čtverečních. Můžete zde obdivovat archeologická naleziště i floru, kterou zaručeně nenajdete nikde jinde na světě. To je způsobeno tím, že místní půda je pro většinu rostlin toxická, a tak se zde vyvinuly speciální endemické druhy, které v ní rostou.

Za vidění stojí i další národní parky. Mezi ty nejzajímavější se počítá vesnička Viñales. Turistům nabízí jedinečný pohled na tabákové plantáže obklopené mogoty – zelení zarostlými skalními útvary. Kuba má celkově co nabídnout, pokud jde o krásy specifické přírody. Dalšími parky, které vám ji pomohou poznat, jsou například El Cubano nebo Parque Guanayara se svou typickou florou, jakou jsou například volně rostoucí masožravé rostliny, a také typickou kubánskou faunou. Můžete zde vidět například národního ptáka „tocororo“ (Trogon kubánský). Mnoho turistů miluje možnost se zde vykoupat pod vodopády.

Rodinné aktivity

Kuba je ideální místo, kam se za exotickou dovolenou vypravit i s malými dětmi. Kromě hotelů, které jsou jim mnohdy dobře přizpůsobeny, a pláží s pozvolným přístupem zde najdete i široké možnosti pro rodinné aktivity, jež zaujmou všechny turisty bez ohledu na věk. Za jedním z největších zážitků, který můžete na Kubě prožít, vyrazte do delfinária nedaleko pláže Playa Rancho Luna.

Cena za vstup je sice vyšší, ale rozhodně odpovídá unikátnosti této atrakce. S delfíny si zde můžete zaplavat a pohladit si je. Tito přátelští mořští savci vám dají také „pusinku“ a na závěr vás vyzvednout pomocí čumáků do vzduchu. Z tohoto okamžiku si také odnesete domů fotografie. Mimo delfinárium vás určitě bude bavit projížďka v typickém kubánském automobilu nebo návštěvu cukrovaru.

Tabákové továrny

Vedle rodinných aktivit nabízí Kuba i typické speciality pro dospělé. První z nich je kubánský rum, který zakoupíte po celém ostrově a také jej ochutnáte přímo v barech. Druhým unikátním a s Kubou neodmyslitelně spojeným produktem je tabák. Tradiční doutníky i lahvičky rumu jsou ideálním suvenýrem. Pokud vás zajímá výroba doutníků a zpracování tabáku, určitě navštivte tabákové továrny.

Najdete je prakticky v každém větším městě a drtivá většina z nich umožňuje prohlídku. Například jedna z nejznámějších výroben se nachází v Havaně a přináší možnost nejen zakoupit suvenýry, ale také si vlastní doutník vlastnoručně vyrobit. Návštěvy však nejsou umožňované v průběhu celého dne a obvykle je pro turisty vyhrazeno jen pár hodin. Z tohoto důvodu je dobré si předem zjistit ze spolehlivých zdrojů, jaká je doba vyhrazená pro návštěvy.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Cestování po Kubě

Zdravím cestovatele! Koupila jsem si zájezd na Kubu, 2 dny v Havaně+ několik dní ve Varaderu. Dá se cestovat po Kubě i jinak, než s CK, nabízejí… Zobrazit více
cubanito
cubanito

Výlety a cestování po Kubě

Prosím o rady ohledně cestování po Kubě. Rádi bychom do Varadera, ale chceme navštívit i Havanu a údolí Viňales. Co vidět a jaké výlety na Kubě v… Zobrazit více
JulkaA
JulkaA

Nejhezčí pláže na Kubě

Jaké vám připadaly nejkrásnější pláže na Kubě? Jako výchozí bod budeme mít Varadero, tam se samozřejmě podíváme na Varadero beach, pak se hodláme… Zobrazit více
KubíkO
KubíkO

Potápění na Kubě - kde?

Dobrý den, rád bych se zeptal touto cestou na potápění na Kubě.Kuba by se nám hrozně líbila, ale každý mi doporučuje Varadero, což zas asi není úplně… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Výlety z Varadera bez CK

Dobrý den, má někdo prosím zkušenost s možnostmi výletů z Varadera do Havany a dalších zajímavých mís? Naše CK výlety neorganizuje a např. do Havany… Zobrazit více
Ovča
Ovča

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce