Vyhledejte dovolenou

Dovolená Argentina 2020/2021

Argentina, druhá největší země Jižní Ameriky, se nachází na jihovýchodě tohoto kontinentu. Je zemí velkých kontrastů. Ukrývá vysoké hory, nekonečné pampy, hluboké lesy i pusté polární oblasti.

Atlantické pláže Argentiny mají sice svá turistická letoviska s hotelovými komplexy, ale největším turistickým lákadlem této země jsou bezesporu úchvatné přírodní scenerie a pestrá města s duší latinskoamerické kultury. Argentina se stala oblíbeným cílem mnoha samostatných cestovatelů i organizovaných poznávacích zájezdů. Milovníci vysokohorské turistiky i horolezci se vydávají do pohoří And, kterému kraluje nejvyšší hora Ameriky, téměř sedmitisícová Aconcagua.

Od července do září ožívají v Andách desítky vysoce kvalitních a moderních lyžařských středisek. Letní měsíce, kterými jsou zde prosinec, leden a únor, jsou nejlepším časem k návštěvě přírodních parků na jihu země. Častým cílem turistů se stal mys Punta Tombo, kde je možné pozorovat obrovské kolonie tučňáků. Na severu země, při hranicích s Brazílií se nachází největší systém vodopádů na světě, známé vodopády Iguazú, nabízející strhující podívanou.

Při návštěvě země by nebylo dobré opomenout hlavní město Argentiny Buenos Aires, které je směsicí mnoha kultur, barev i vůní. Zvláště pak světoznámá historická přístavní čtvrť La Boca. Argentina je samozřejmě také zemí vášnivého tanga. Neodmyslitelnou součástí argentinské kultury je i hovězí dobytek, a tak nikde na světě nelze okusit lepší steaky než právě tady.

Zobrazit Skrýt

Aktuální zájezdy do Argentiny

Prosinec 2020

od 105 990 Kč

Zobrazit zájezdy

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Argentině

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Kdy na dovolenou do Argentiny?

Ahoj, mám takový dotaz a to - kdy do Argentiny? Konkrétně do oblasti Patagonie. Rád bych viděl ledovec Perito Moreno. Co jsem hledal, tak v zimě tam… Zobrazit více
ŠárkaN
ŠárkaN

Délka letu do Argentiny?

Zdravim, koukám, že délka letu do Argentiny je kolem 20 hodin. Dá se to zvládnou i za míň? S Deltou a Iberii je doba letu snad 16-18 hodin. Máte… Zobrazit více
Zuzana_Ladovská
Zuzana_Ladovská

Jaké očekávat ceny v Argentině?

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat jestli v Brazílii stačí hotel s polopenzí? Jaké jsou ceny v Argentině? Myslím jaké jsou tam ceny potravin a… Zobrazit více
Ovča
Ovča

argentina bezpečnost

Dobrý den, jak je to prosím v Argentině s bezpečností?
Kristýna
Kristýna

Časté otázky před dovolenou v Argentině

Časté otázky

Jaké cestovní doklady potřebuji do Argentiny?

Zobrazit Skrýt

Pro vstup do Argentiny budete potřebovat platný cestovní pas. Pro pobyt za účelem cestování, dovolené nebo návštěvy přátel, který nepřesáhne délku 90 dní, není potřeba žádné vstupní vízum. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Časté otázky

Jakou měnu s sebou?

Zobrazit Skrýt

Oficiální měna v Argentině je argentinské peso, doporučujeme si vzít s sebou eura, libry nebo americké dolary, které na místě směníte. Bez problému zaplatíte také platební kartou. Více o měně a cenách.

Časté otázky

Potřebuji do Argentiny očkování?

Zobrazit Skrýt

Do Argentiny není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Časté otázky

Jaký je časový posun v Argentině?

Zobrazit Skrýt

Časový posun je o čtyři hodiny méně než v České republice.

Časté otázky

Jakým jazykem se mluví v Argentině?

Zobrazit Skrýt

Úředním jazykem Argentiny je španělština. Ovšem na několika místech se setkáte se směsí italštiny, brazilské portugalštiny a angličtiny.

Časté otázky

Jaké zásuvky jsou v Argentině?

Zobrazit Skrýt

Při cestách do Argentiny se vybavte redukcí, zásuvky se totiž od těch v České republice liší. Více o zásuvkách.

Časté otázky

Kdo prodává zájezdy do Argentiny?

Zobrazit Skrýt

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Argentiny od TravelPortál.cz.

Časté otázky

Jaké jsou ceny zájezdů do Argentiny?

Zobrazit Skrýt

Ceny začínají na 105 990 Kč.

Časté otázky

Jaké jsou možnosti dopravy?

Zobrazit Skrýt

K dispozici je do Argentiny doprava letecky.


Destinace v Argentině Zobrazit Skrýt