Bezpečnost a očkování do Argentiny – praktické rady

Bezpečnost a očkování do Argentiny – praktické rady

Bezpečnost v Argentině je sice o něco větší než v okolních jihoamerických zemích, ale přesto je výrazně nižší než v Evropě. Ve velkých městech a zvláště v chudinských čtvrtích to platí dvojnásob. Očkování do Argentiny není povinné, ale doporučuje se cestovatelské minimum. Také hygiena tu není na evropské úrovni, a důrazně se doporučuje dodržovat zvýšenou pozornost, speciálně při konzumaci nápojů a jídel.

Povinné očkování do Argentiny

Pokud nevíte, jestli je nutné očkování do Argentiny, odpověď zní ne. Vždycky je ale dobré se chránit doporučenými vakcínami a mít s sebou očkovací průkaz. Doporučené jsou vakcíny proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Zkontrolujte si, zda máte platné očkování proti tetanu (přeočkovává se po 15 letech). V některých oblastech je zvýšené riziko malárie.

V Argentině tak můžete pobývat bez preventivního očkování, ale doporučuje se být naočkovaný základními cestovatelskými vakcínami, které vám mohou ušetřit spoustu problémů a starostí. Úroveň lékařské péče je zde velice nízká a panuje zde nedostatek léků. Státní zdravotnická zařízení vám dají první pomoc zdarma. Naopak soukromé kliniky, které poskytují lepší zdravotní péči, jsou extrémně drahé. Soukromá je i většina zubních ordinací.

Návštěvu lékaře nebo nemocnice si musíte na místě zaplatit sami a po návratu do ČR řešit proplacení nákladů u zdravotní pojišťovny nebo poskytovatele cestovního pojištění. Pojištění do Argentiny je považováno za bezpodmínečně nutné. Nezapomeňte si proto od lékaře vyžádat lékařskou zprávu, na které musí být uvedena diagnóza, a veškeré doklady a účtenky.

Hygiena a lékařská péče

  • Více než do jiných zemí se vyplatí mít vybavenou cestovní lékárničku, ve které by neměly chybět náplasti, gel na dezinfekci rukou, repelent a léky proti průjmu, bolesti a nachlazení. Léky uchovejte v originálním obalu.
  • Voda v Argentině by měla být teoreticky nezávadná, ale důrazně se doporučuje pít vodu balenou, syrové ovoce a zeleninu omýt nebo oloupat a dávat si pozor na konzumaci ledu a zmrzliny.
  • Bezpodmínečně nutné je dobré cestovní pojištění.

Bezpečnost v Argentině a praktické rady

Argentina nepatří mezi nejbezpečnější země, zvláště ve velkých městech. Většinou se ale jedná o krádeže. Nepříjemnostem se dá předejít, pokud budete dodržovat několik základních pravidel.

  • Pořiďte si kopie pasu, letenek a dalších dokladů a originály raději nechte v hotelovém trezoru.
  • Mějte u sebe vždy jen takovou hotovost, kterou potřebujete, ideálně v malých bankovkách. Uschovejte je v taštičkách a páscích, které lze ukrýt pod oblečení.
  • Nesměňujte peníze u pouličních obchodníků a dejte si pozor na zvýšený výskyt falešných bankovek.
  • Nenoste výrazné draze vypadající šperky. Dávejte si pozor na fotoaparáty a kamery, i ve chvíli, kdy je používáte.
  • Za žádných okolností nenechávejte svá zavazadla bez dozoru a to ani na recepci v hotelu. Raději se přidejte do dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí – DROZD.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

argentina bezpečnost

Dobrý den, jak je to prosím v Argentině s bezpečností?
Kristýna
Kristýna

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce