Cestovní doklady do Argentiny

Cestovní doklady do Argentiny

Plánujete cestovat po Argentině a nevíte, jaké cestovní doklady potřebujete? Občané ČR vízum do Argentiny nepotřebují, pokud jejich pobyt nepřesáhne 3 měsíce. Pas do Argentiny ale musí mít každý svůj vlastní. Nezapomeňte si zkontrolovat platnost pasu. Ta musí být minimálně 6 měsíců od vstupu do země.

Argentina vízum, pas a finanční prostředky

Vízum do Argentiny není potřeba v případě, že váš pobyt nebude trvat déle než 90 dní a účel cesty je turismus. Pokud do Argentiny cestujete na delší dobu nebo z jiných důvodů, vízum si musíte zařídit. Přesné informace vám sdělí na Velvyslanectví Argentinské republiky. Za překročení délky pobytu se platí pokuta. Při imigrační kontrole se může stát, že budete vyzvání k předložení zpáteční letenky a prokázání dostatečné finanční rezervy. Obvykle postačí 50 dolarů na den nebo platná platební karta. Proto mějte raději tyto doklady fyzicky vytištěné u sebe.

Podle aktuálních pravidel musí mít každý, kdo cestuje za hranice, vlastní průkaz totožnosti. Svůj pas do Argentiny tak potřebují nejen dospělí, ale i děti do 15 let. Při odletu ze země musíte zaplatit letištní poplatek. Činí necelých 20 dolarů a hradí se u přepážky Tasa de Embarque, kde dostanete potvrzení. Bez něj není možné zemi opustit.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce