Dovolená Curacao 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Curacao

Curacao

Ostrov Curacao se nachází v jižní části Karibského moře. V současné době patří ostrov spolu Nizozemskem, Arubou a Svatým Martinem do Nizozemského království. Platnou měnou tu tak je nizozemský gulden. Curacao je charakteristické svou pohostinností, vysokým standardem služeb, karibskou atmosférou a krásnou přírodou.Mnozí turisté na ostrov jezdí na dovolenou především díky rezervacím, kde jsou k vidění největší kaktusy na světě a nejrůznější druhy živočichů.

Za navštívení stojí hlavní město Willemstad, které je zapsané na listině světově chráněných památek UNESCO. Ujít byste si neměli nechat ani nejstarší část metropole Punda, která skýtá řadu stylových holandských domů, nejstarší americkou synagogu Mikové Emanuel, a také plovoucí trh, kde se to čerstvým ovocem, zeleninou a rybami jen hemží.Většina obyvatel na ostrově Curacao jsou římští katolíci, což se odráží i na zvyklostech celé země. Úředním jazykem je nizozemština, ovšem domluvíte se i anglicky a španělsky. Mnoho místních tu také mluví kreolským jazykem papiamento, což je směsice portugalštiny a španělštiny.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy na Curacao?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené na Curacao od TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů na Curacao?

Ceny začínají na 35 929 Kč, nejdražší zájezd stojí 82 950 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce all inclusive, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je na Curacao doprava letecky.

Jaké cestovní doklady potřebuji na Curacao?

Při cestě na Curacao budete potřebovat platný cestovní pas. Vízum vám bude vystaveno až na místě. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Curacao má dvě oficiální měny – americký dolar a Gulden Nizozemských Antil. Stejně jako výběr z bankomatu je snadno dostupný, tak i platba kartou není na Curacau žádný problém. Více o měně a cenách.

Potřebuji na Curacao očkování?

Na Curacao není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví na Curacau?

Úředním jazykem ostrova je nizozemština, převážná část obyvatel však používá místní jazyk papiamento. Tento kreolský jazyk má původ v portugalštině, ale značně jej ovlivnila také španělština, nizozemština a angličtina.

Jaké zásuvky jsou na Curacau?

V hotelech je obvykle elektrický proud o napětí 110 V, pro naše spotřebiče tedy nevhodný. Proto je dobré před cestou zakoupit adaptér s americky typizovanými zásuvkami.