Bezpečnost a očkování na Curacao

Bezpečnost a očkování na Curacao

Při cestě na Curacao není ze zákona stanoveno žádné povinné očkování. Klasický cestovatelský základ je však doporučovaný. Také dodržujte základní hygienické návyky, nezapomínejte na nezbytnou ochranu repelentem a opalovacím krémem. Při potápění se rozhodně nedotýkejte žádných mořských živočichů. V rámci kriminality je pak Curacao bezproblémové a situace je zde dokonce lepší než v České republice.

Očkování na Curacao

I cestování do vzdálené a exotické země může být bezpečnější, než jste si mysleli. Kladete-li si otázku, zda je nutné očkování, máme pro vás dobrou zprávu. Na Curacau nehrozí žádné riziko nákazy a tudíž ani není stanované povinné očkování. To však neznamená, že byste neměli dodržovat základní zdravotní poučení. Curacao očkování sice nevyžaduje, ale všeobecně je doporučovaný základní vakcinační cestovatelský komplet žloutenky typu A, případně i B, dále také tyfus a tetanus. Očkování proti tetanu je povinné i v ČR, tudíž si zkontrolujte jeho platnost.

Na ostrově byl zaznamenán případ viru zika, proto je vhodné používat jako prevenci proti nákaze repelent s vysokým obsahem DEET. Ten vás ochrání i před nepříjemným bodavým hmyzem a také další nemocí, kterou mohou komáři přenášet, a to horečkou dengue. Pokud se však nebudete pohybovat v oblastech se zvýšeným výskytem hmyzu, není zapotřebí mít přehnané obavy. Bez ohledu na to, že neexistuje povinné očkování a s ohledem na oblast, ve které se budete pohybovat, však dodržujte základní preventivní zdravotní opatření všude.

Curacao patří mezi jedno z nejteplejších míst na světě (průměrně 30 stupňů) a proto nezapomínejte na opalovací krém. Také se nedotýkejte mořských ryb a dalších vodních živočichů. Někteří mohou být jedovatí a způsobit vám kousnutím nebo popálením různé komplikace.

Hygiena a lékařské péče

 • Lékařská péče je kvalitní a má vysokou úroveň, je však také poměrně drahá.
 • Před cestou si proto sjednejte kvalitní cestovní pojištění, jež bude krýt různé zdravotní náklady.
 • Vezměte si s sebou lékárničku s drobnostmi, zejména pokud užíváte pravidelně nějaká léčiva.
 • Dodržujte základní hygienické návyky jako je mytí rukou i potravy před jídlem, nekonzumujte stravu jevící známky zkažení.
 • Potraviny jsou na Curacau celkově nezávadné.

Bezpečnost a praktické informace

 • Od října do února je zde období dešťů. Srážek je však minimálně. Na ostrově se několikrát vyskytly hurikány a tropické bouře. Jedná se ale o ojedinělý jev a Curacao leží mimo pás výskytu hurikánů. Tento ostrov všeobecně patří mezi bezproblémové země, kde se nemáte čeho obávat. Bezpečnost na Curacau je nadprůměrná a kriminalita je zde minimální. Jako turistovi vám nehrozí žádné nebezpečí. Během pobytu se vám však může stát, že vám někdo z místních bude nabízet marihuanu nebo hašiš. Myslete na to, že drogy jsou na Curacau přísně zakázané, a mohli byste se kvůli nim dostat do problémů. Jinak je dostačující dodržovat základní bezpečnostní poučky, které platí při každém cestování:
 • Nenechávejte nikde svá zavazadla bez dozoru a to ani na letišti, ve veřejném prostoru hotelu, na pláži nebo v autě.
 • Při pohybu ve větším množství lidí si dávejte pozor na své cennosti, jako jsou peníze, mobilní telefon, doklady a také šperky nebo různá drobná elektronika.
 • Nenoste u sebe všechnu hotovost – část peněz si nechte například v hotelovém trezoru nebo alespoň v jiné vnitřní kapse.
 • Udělejte si kopie cestovních dokladů i letenek.
 • Jak již bylo zmíněno, vyhněte se konzumaci drog i jiným porušováním zákonů.
 • Mějte pro případ jakéhokoliv problému zaznamenané možnosti kontaktu na složky jako je velvyslanectví, ambasáda a policie.
 • Místní jsou ochotní a k turistům tolerantní – v případě, že se budete například potřebovat zeptat na cestu, bez problémů vám pomohou.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce