Cestovní doklady na Curacao

Cestovní doklady na Curacao

Chystáte se na dovolenou na Curacao a váháte jaké cestovní doklady si vzít s sebou? Při cestě na Curacao budete potřebovat platný cestovní pas. Vízum vám bude vystaveno až na místě. Počítejte s odletovou taxou a vyplňováním imigrační karty.

Cestovní doklady na Curacao

Plánujete cestu na Curacao a nevíte, jak je to s doklady? Máme pro vás skvělou zprávu. Na dobu 90 dní není nutné vízum zařizovat. Vyplníte potřebné dokumenty až na místě. Bez cestovního pasu se však určitě neobejdete. Nezapomeňte si dopředu zkontrolovat jeho platnost a seznámit se s dalšími náležitostmi, jako je například odletová taxa.

Vízum, pas a další doklady

Každého cestovatele určitě potěší, že ho nečeká mnoho papírování předem. Na Curacao vízum před odletem nezařizujete, obdržíte jej zdarma po příletu na mezinárodní letiště Hato. Tam nebo už v letadle také vyplníte takzvanou imigrační kartu, ve které zodpovíte několik otázek týkajících se účelu vaší cesty. Jednu její část odevzdáte a druhou si necháte u sebe. Imigrační karta má platnost po dobu pobytu na ostrově a vízum na Curacao získáte s platností na 14 dní s tím, že si jej můžete prodloužit až na 90 dní.

Pokud zde hodláte strávit více jak 3 měsíce, či je váš účel cesty jiný než turistický (například bydlení nebo podnikání), čeká vás již o něco náročnější papírování. Také si dávejte pozor, pokud cestujete přes USA. V takovém případě je zapotřebí mít všechny potřebné cestovní doklady a nevyhnete zařizování amerického víza.

I přesto, že Curacao je formálně součástí Nizozemí, nebude vám stačit pro vstup do země občanský průkaz. Pas na Curacao je nezbytností a to bez ohledu na to, zda potřebujete vízum či nikoliv. Žádné jiné dokumenty ale již zapotřebí nejsou. Během cesty mějte cestovní pas připravený u sebe pro případ kontroly a přidejte k němu i zpáteční letenku.

Před cestou si nezapomeňte zkontrolovat platnost pasu. Naopak při odletu z Curacaa počítejte s tím, že budete platit odletovou taxu. Té se nevyhnete ani v případě, že si uděláte výlet na sousední ostrovy. V takovém případě budete také vyplňovat znovu imigrační kartu.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce