Dovolená Fidži 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Fidži

Dovolená Fidži

Souostroví Fidži, oficiálním názvem Fidžijská republika, leží v západním Tichomoří. Souostroví je tvořeno více než 300 ostrovy, které jsou vulkanického nebo korálového původu. Fidži je poměrně bohatou zemí, jejíž příjmy jsou především z cestovního ruchu.Turisticky zajímavé je nejen hlavní město Suva, ale také historické město Levuka, kde budete mít pocit, jakoby se zastavil čas. Jeho krásná architektura nadchne každého. V metropoli se zas nachází sídlo vlády, katedrála z počátku 20. století a Fiji Museum. Zájezdy se pořádají i za písečnými dunami v Sigatoka, což je zároveň největším národním parkem.

Na dovolené na Fidži si nenechte ujít ani místní kuchyni, která je tvořena především rybami a plody moře. O ochutnání chobotnice, kraba nebo humra, tak není na souostroví nouze. Jako příloha se většinou podává kořenová zelenina a místní specialitou je, že většina jídel se připravuje v kokosovém mléce. Vytvořená infrastruktura po republice není zcela kvalitní, na vyšší úrovni jsou pouze vozovky ve větších městech. V případě problémů na Fidži neexistuje asistenční služba pro řidiče, a tak je vhodné ovládat alespoň základy úředního jazyka, což je angličtina a fidžijština.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy na Fidži?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené na Fidži od TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů na Fidži?

Ceny začínají na 52 932 Kč, nejdražší zájezd stojí 127 980 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce bez stravy, plná penze, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je na Fidži doprava letecky.

Jaké cestovní doklady potřebuji na Fidži?

Před cestou na Fidži o vízum žádat nemusíte. Abyste ale po příletu vízum získali, musíte si s sebou vzít platný cestovní pas a další důležité doklady. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Hlavní měnou je fidžijský dolar, české koruny si směňte za americké dolary nebo eura. Bankomaty najdete ve větších městech na všech velkých ostrovech. Více o měně a cenách.

Potřebuji na Fidži očkování?

Na Fidži není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví na Fidži?

Úředním jazykem je angličtina. Bez problémů se s ní domluvíte na jakémkoliv ostrově, v obchodě, restauraci nebo i menších vesnicích.

Jaké zásuvky jsou na Fidži?

Zásuvky jsou stejné jako v Austrálii nebo na Novém Zélandu. Budete tedy potřebovat adaptér.