Vyhledejte dovolenou

Dovolená Capri (ostrov) - Itálie 2020/2021

Capri je italský ostrov ležící v jižní části Neapolského zálivu. Díky své poloze, malebným přírodním sceneriím a komfortním plážím patří mezi nejnavštěvovanější lokality jižní Itálie. Na ostrově se nachází také množství zachovalých středověkých staveb i několik významných archeologických nalezišť. Většina ubytovacích zařízení, jež jsou pověstná vysokým komfortem a vynikajícími službami, se nachází v obci Anacapri. Nad hlavním přístavem Marina Grande se rozkládá městečko Capri, které je obchodním a společenským centrem ostrova. K nejatraktivnějším cílům patří Modrá jeskyně, jejíž úžasný modrý interiér je způsoben výjimečným lomem světla.

Mapa míst na Capri

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.

Časté otázky před dovolenou na Capri

Jaké jsou ceny dovolených v oblasti Capri (ostrov)?

Ceny začínají na 0 Kč.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Do Itálie můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

V Itálii se platí eurem, na italských silnicích i na drtivé většině míst je možné platit bez problémů kartou. Více o měně a cenách.

Jak se dostat do Itálie?

Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Itálie. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.

Potřebuji do Itálie očkování?

Do Itálie není potřeba žádné povinné očkování.

Jaký je časový posun v Itálii?

Mezi Itálií a Českou republikou není žádný časový rozdíl.

Jakým jazykem se mluví v Itálii?

Úředním jazykem je italština, běžně se však domluvíte také německy, francouzsky a anglicky. Více o jazyku a základních frázích.

Jaké zásuvky jsou v Itálii?

U nově postavených budov jsou již ve velké míře instalovány klasické eurozásuvky, ve většině hotelů i apartmánů však najdete ještě staré italské zásuvky – tři kolíky nad sebou. Redukce se vám tedy bude hodit. Za drobný obnos lze pořídit i přímo na místě. Více o zásuvkách.