Itálie od 633 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Itálie pro dospělé, děti i zvířata

Cestovní doklady do Itálie pro dospělé, děti i zvířata

Chystáte se na dovolenou a nevíte, jaké cestovní doklady do Itálie vzít pro sebe a své děti? Víme přesně, kde stačí občanka a kdy je potřeba pas. Dospělému stačí do Itálie občanský průkaz, stejně jako dětem.

Cestovní doklady pro dospělé

Občanský průkaz: Itálie je členským státem Evropské unie a tudíž může občan České republiky vstoupit do Itálie bez pasu. K prokázání totožnosti vám bude stačit platný občanský průkaz. Pokud máte starší typ občanky, který je zalaminovaný v plastu, nedoporučuje se cestovat s odstřihnutým rohem.

Cestovní pas: Není to nutné, ale můžete vycestovat i s cestovním pasem.

V obou případech si zkontrolujte platnost dokladu. Stačí, když bude platný po celou dobu pobytu v zahraničí. Pokud máte doklady propadlé a nestíháte vystavovat nové, vaší poslední nadějí je občanský průkaz bez strojově čitelných údajů vydaný na počkání.

Co dělat při ztrátě nebo krádeži

Pokud svůj cestovní pas ztratíte nebo je vám odcizen, můžete si zažádat nahonorárním konzulátu v Itálii o náhradní cestovní doklad, se kterým se bez problémů vrátíte do České republiky. Náhradní doklad se vztahuje pouze na přímou cestu z Itálie do ČR. K žádosti budete potřebovat vyplněný příslušný formulář, dvě pasové fotografie, fotokopie českých dokladů a zaplacený správní poplatek kolem 15 EUR. Proto doporučujeme mít svůj cestovní pas do Itálie okopírovaný a nosit jej odděleně od originálu. Náhradní cestovní doklad musíte v ČR odevzdat do 3 dnů po návratu.

Cestovní doklady pro děti

Dříve platilo, že pokud jste měli své dítě zapsané v pasu, mohlo s vámi cestovat bez dokladů. Dnes musí mít i děti své vlastní cestovní doklady. Pravidla jsou stejná jako pro dospělé. Více informací v článku o cestování s dětmi.

Cestovní pas pro zvířata

I váš domácí mazlíček potřebuje cestovní pas. Podmínky jsou stejné, jako pro cestování se zvířaty třeba do Chorvatska. Podrobné info najdete ZDE.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Do Itálie bez občanky nebo bez pasu?

Muzu jet do italie bez občanky nebo bez pasu?
Mia07
Mia07

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce