Vyhledejte dovolenou

Dovolená Kostarika 2020/2021

Kostarika je poměrně nenápadný stát uprostřed Střední Ameriky. Západní pobřeží omývá Tichý oceán, východní stranu Karibské moře, nabízí se tak opravdu dlouhý pás pláží a míst k potápění.

I když jsou místní pláže jako z katalogu, čisté a klidné, Kostarika ukáže svou krásu ve vnitrozemí. Kolonizátoři zemi míjeli, a tak nejsou vidět stopy po jiných kulturách. Deštné pralesy se střídají s vystupujícími sopkami. Hory, jezera a mokřady jsou úkrytem pro stovky druhů zvířat. Národním zvířetem je ovšem opice, která je prakticky průvodcem celou Kostarikou, je všude. Na malé území Kostariky se vtěsnalo 37 národních parků a každý ukazuje přírodu v trochu jiném světle. Výstup na sopku Irazú s úchvatnými výhledy nebo adrenalin v parku Monteverde jsou jasná volba, kam vyrazit.

Kostarika se pečlivě připravila na příval turistů a všechny služby tomu odpovídají. Angličtina tu ale pokulhává a základy španělštiny jsou při návštěvě nasnadě. Pestrost v jídelníčku také chybí, rýže s fazolemi na tisíc způsobů může po pár dnech omrzet. V ten moment je pravý čas vyrazit do přírody a nabrat nové dojmy.

Kostarika ale není jen příroda, lesy, hory a pláže. V samém středu země leží hlavní město San José, které představuje administrativní, ekonomické a historické centrum celé země. Kriminalita je tu ale stejně vyhlášená jako čilý noční život.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Kostarika je 27. nejlépe hodnocená země.

100 % Vynikající

na základě 1 recenze
  • 1 klient doporučuje
  • 0 nedoporučuje

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Kostarice

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Kostarika očkování. Je nějaké povinné?

Dobrý den, chystáme se v únoru na 14 dní do Kostariky a rádi bychom navštívili i národní park Corcovado. Je potřeba nějaké povinné očkování na… Zobrazit více
Dáša
Dáša

NY

Rád bych našel někoho kdo by se mnou navštívil letos NY popřípadě Kostariku
anonym
anonym

Časté otázky před dovolenou v Kostarice

Časté otázky

Jaké cestovní doklady potřebuji do Kostariky?

Zobrazit Skrýt

Naprostým základem pro cestu do Kostariky je cestovní pas. Podmínkou je pobyt o maximální délce 90 dnů. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Časté otázky

Jakou měnu s sebou?

Zobrazit Skrýt

Oficiální měnou je kostarický colón. S sebou si přivezte americké dolary, které snadno směníte. Najdete tu bohatou síť bankomatů. Většina hotelů, restaurací, supermarketů i menších obchodů akceptuje platby kartou. Více o měně a cenách.

Časté otázky

Potřebuji do Kostariky očkování?

Zobrazit Skrýt

Do Kostariky není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Časté otázky

Jakým jazykem se mluví v Kostarice?

Zobrazit Skrýt

Úředním jazykem je španělština. Na turistických místech se lze domluvit i anglicky.

Časté otázky

Jaké zásuvky jsou v Kostarice?

Zobrazit Skrýt

Elektrické zásuvky jsou amerického typu, redukce je tedy nutná. V lepších hotelech je možné zapůjčení přímo na recepci. Více o zásuvkách.


Destinace v Kostarice Zobrazit Skrýt