Kostarika od 49 989 Kč
Zobrazit zájezdy

Kostarika měna: čím a jak platit

Kostarika měna: čím a jak platit

Před návštěvou Kostariky se připravte na placení kostarickým colónem. Na některých místech však akceptují i americké dolary. Naprosto běžné jsou platby kartou a výběry peněz z bankomatu

Měna v Kostarice

V Kostarice se platí kostarickým colónem, který se označuje zkratkou CRC. 1 colón se dělí na 100 céntimos. Kurz se dlouhodobě pohybuje kolem 4 Kč za 100 CRC. Kvůli častému padělání peněz se raději vyhýbejte bankovkám v hodnotách vyšších než 10 000 colónů. Pokud chcete mít absolutní jistotu, upřednostňujte výběry z bankomatů.

Směna peněz

S sebou na Kostariku si přivezte americké dolary, které snadno směníte. Pro výměnu peněz dejte raději přednost letištním a bankovním směnárnám. Připravte se ale na to, že v bance po vás budou požadovat cestovní pas. Vyhněte se směnárnám na ulici, kde dochází k padělání peněz nejčastěji. Před odletem si zjistěte jaký má kostarický colón kurz.

Výběry z bankomatů a bezhotovostní platby

Výběry hotovosti nejsou problém, Kostarika má totiž bohatou síť bankomatů. Většina hotelů, restaurací, supermarketů i menších obchodů akceptuje platby kartou.

Ceny potravin v Kostarice

Ceny v Kostarice jsou o něco vyšší než u nás. Za potraviny v obchodě dáte často až dvojnásobek peněz oproti českým supermarketům. Pokud zajdete do levnější restaurace, za jedno jídlo dáte v průměru 4 300 CRC (167 Kč). Jídlo o třech chodech pro dvě osoby stojí kolem 20 000 CRC (765 Kč). Za velkou lahev vody zaplatíte cca 1 100 CRC (45 Kč), kilo pomerančů 1 200 CRC (49 Kč) a kilogram banánů 750 CRC (29 Kč).

Ceny ubytování v Kostarice

Pokud budete chtít ušetřit za ubytování, vyberte si hostel, za který dáte kolem 13 500 CRC (515 Kč). Dvouhvězdičkový hotel stojí cca 38 400 CRC (1 465 Kč) a hotel s třemi hvězdami asi 43 650 CRC (1 670 Kč).

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce