Kostarika od 27 747 Kč
Zobrazit zájezdy

Kostarika vízum: kdy je nutné?

Kostarika vízum: kdy je nutné?

Máte namířeno na Kostariku? Naprostým základem pro cestu do Kostariky je cestovní pas. Protože obyvatelé EU mají s Kostarikou zajištěný bezvízový styk, obejdete se bez víza. Podmínkou je pobyt o maximální délce 90 dnů.

Cestovní pas

Hodláte na své dovolené setrvat maximálně 90 dnů? Pak vám bude bohatě stačit do Kostariky pas. Myslete však na to, aby platnost pasu dosahovala alespoň 6 měsíců ode dne návratu do ČR. Na kostarickém letišti budete muset kromě pasu předložit i zpáteční letenku a doklad o stavu vašich financí. Pro pobyt na Kostarice potřebujete podle úřadu alespoň 1500 USD na jeden měsíc.

Vízum

Jako občané EU si vízum do Kostariky zařizovat nemusíte. Bezvízový pobyt za účelem turistiky však není možné prodloužit. Jestliže chcete v Kostarice zůstat déle než 90 dnů, budete se muset na dalších 90 dnů vrátit zpět do ČR a teprve poté odletět znovu na Kostariku. Během jednoho roku tak můžete na Kostarice strávit celkem 180 dní bez víza.

Cestovní doklady pro děti

Pokud na dovolenou berete i své děti, nezapomeňte jim zařídit vlastní cestovní pas. Vše o cestování s dětmi se dočtete v samostatném článku.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce