Vyhledejte dovolenou

Dovolená Nový Zéland 2020

Nový Zéland leží v Tichém oceánu, přibližně 2000 km jihovýchodně od Austrálie. Je tvořen dvěma velkými ostrovy, které jsou známy jednoduše jako Severní ostrov a Jižní ostrov, a několika dalšími menšími ostrůvky. Na severu země panuje subtropické klima, projevující se horkým a poměrně vlhkým podnebím, nicméně většina území spadá do mírného klimatického pásma.

Nový Zéland je díky příhodným podmínkám pro provozování mnoha adrenalinových sportů vyhledávaným cílem vyznavačů aktivní dovolené. Je však i rájem milovníků přírodních krás a pěší turistiky. Trekking v přírodních parcích Nového Zélandu, ze kterých patří k nejoblíbenějším Tongariro a Te Wahipounamu, zapsané dokonce na seznamu UNESCO, bývá nezapomenutelným zážitkem.

Na Novém Zélandu, kde se mimo jiné také natáčela slavná trilogie Pán prstenů, lze nalézt vysoké zasněžené štíty Jižních Alp, termální gejzíry, množství dosud činných sopek a v jihozápadní části Jižního ostrova se několik desítek kilometrů do pobřeží zařezávají překrásné fjordy. Populární je tato země i díky revitalizaci původní maorské kultury, která je dnes důležitou složkou národní identity Novozélanďanů.

Nejlepší období k návštěvě těchto tichomořských ostrovů je od prosince do března, kdy je počasí nejstálejší. Nový Zéland překvapí také množstvím rozmanitých pláží, od bílých písečných přes tmavé s jemnými kamínky až po pláže obklopené zelenými loukami nebo hustou zelení.

Mapa míst na Novém Zélandu

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Working Holiday 2020-2021 HLEDÁM Partáka , Partačku

Ahoj sháním partaka\čku na cestování a práci na Novém Zélandu cca na 1 rok. Napiš a můžeme plánovat
Rady
Rady

Cestování a vstup na Nový Zéland v podmínce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně bezvízového vstupu na Nový Zéland. Všude píšou, že je podmínkou trestní bezúhonnost, ale nikde nejsou… Zobrazit více
Cestolino_papoušek

Hledám parťáka -NOVÝ ZÉLAND 2.2.-21.2.

Ahoj Máš v plánu stejně jako já navštívit Nový Zéland ? Tak se přidej ke mně 2.2.-21.2.2020 . Nemám zatím žádný itinerář, takže jsem otevřená Tvým… Zobrazit více
Zori
Zori

Letenky na Nový Zéland

Dobrý večer. Sháníme letenky na Nový Zéland. Byli bychom rádi, kdyby to samozřejmě bylo za nějaké normální peníze. Za kolik jste koupili? Zajímalo by… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Půjčení auta - Nový Zéland

Letíme na Nový Zéland 28. února na 14 dní a chtěli bychom si půjčit auto, kde se vyspíme tři (např. Campervan) a procestovat část Severního ostrova.… Zobrazit více
Jitka_V
Jitka_V

Tranzitní víza

Krásný den, prosím Vás, je tady někdo kdo řešil tranzitní víza do Austrálie ? Letíme na Zéland a v Austrálii máme 14 hodin času, tak bychom se rádi… Zobrazit více
Dáša
Dáša

Autopůjčovna Nový Zéland

Dobrý den, má někdo zkušenost kde si nejlépe na Novém Zélandu půjčit auto? Dík
anonym
anonym

Cestopis z Nového Zélandu 2017

Zdravím, po třech měsících jsem dokončil úpravu fotek a psaní naší cesty na a po Novém Zélandu, který jsme navštívili letos v březnu na skoro 4 týdny… Zobrazit více
anonym
anonym

Časté otázky před dovolenou na Novém Zélandu

Jaké cestovní doklady potřebuji na Nový Zéland?

Turisté vstupující do země po 30. září 2019 (na dobu kratší než 3 měsíce) budou muset nově před svou cestou požádat o registraci NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority). Ke stejnému datu se zavádí i turistický poplatek. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Místní měnou je novozélandský dolar. Směnu je možné provést v některých bankách v ČR. Doporučujeme si vzít spíše americké dolary a ty poté směnit na letišti nebo v některé ze směnáren. Platby kartou i výběry z bankomatů jsou zde naprosto běžné. Více o měně a cenách.

Potřebuji na Nový Zéland očkování?

Na Nový Zéland není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví na Novém Zélandu?

Úředním jazykem je jak angličtina, tak maorština. Novozélandská angličtina je však ve své výslovnosti poměrně specifická.

Jaké zásuvky jsou na Novém Zélandu?

Elektrické zásuvky jsou australského typu, budete tedy potřebovat adaptér. Ten doporučujeme koupit už v ČR, ale seženete ho také na místě v obchodě s elektronikou či v místních lékárnách, které prodávají základní vybavení. Více o zásuvkách.


Destinace na Novém Zélandu