Jak získat vízum na Nový Zéland, které vybrat a kolik stojí

Jak získat vízum na Nový Zéland, které vybrat a kolik stojí

Mapujete si terén před cestou na Zéland? Máme pro vás rychlý přehled. Pro nepracovní pobyt do 3 měsíců vízum nepotřebujete. Při delším pobytu máte několik možností.

Registrace NZeTA

Turisté vstupující na Nový Zéland po 30. září 2019 v rámci bezvízového styku (na dobu kratší než 3 měsíce) budou muset nově před svou cestou požádat o registraci NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority). Ke stejnému datu se zavádí i turistický poplatek (IVL) , který má sloužit jako příspěvek k rozvoji turistické infrastruktury.

NZeTA nenahrazuje a nepředstavuje víza a nezaručuje vstup na Nový Zéland. Schválení nebo zamítnutí obvykle probíhá do 72 hodin. Pobyt je možný pouze na 90 dní.

 • Nutné vyplnit online formulář, bez něj nebudete vpuštěni ani do letadla, a uhradit poplatek za zpracování žádosti o NZeTA. Ten je 12 NZD za žádost provedenou online na stránkách imigračního úřadu, nebo 9 NZD za žádost provedenou přes mobilní aplikaci (App Store, Google Play).
 • Turistický poplatek je jednotný 35 NZD za osobu a splatný spolu s žádostí o NZeTA.
 • NZeTA i turistický poplatek je vázaný na konkrétní číslo pasu a platí po dobu 2 let.
 • Změna se týká turistů, kteří míří na Zéland bez víz 1. října 2019 a později, tj. turistů, kteří předem nežádají o víza. Working holiday cestovatelé, cestovatelé se studijním nebo pracovním vízem a cestovatelé, kteří mají schválená turistická víza, nemusejí o NZeTA žádat.

Co je nutné ke vstupu

 • Cestovní pas - váš pas musí být platný nejméně 3 měsíce od plánovaného návratu z Nového Zélandu zpět do ČR.
 • Účel pobytu - musíte cestovat za účelem turismu, návštěvy rodiny či přátel nebo krátkodobého studia, které nepřekračuje 3 měsíce.
 • Trestní bezúhonnost
 • Dobrý zdravotní stav
 • Doložení finančních prostředků - před vstupem do země musíte doložit, že máte dostatek financí k uhrazení nákladů za pobyt v zemi. Mělo by se jednat o minimálně 1000 NZD (1 NZD = cca 15 Kč) na každý měsíc pobytu. Mějte u sebe buď hotovost, cestovní šeky, platební kartu s výpisem z bankovního účtu nebo potvrzení o převodu peněz do některé banky na Novém Zélandu.
 • Zaplacená zpáteční letenka, případně letenka do jiné země, do které máte povolení ke vstupu.

Prodloužení pobytu na Novém Zélandu

Pokud si budete chtít pobyt prodloužit, zajděte na nejbližší imigrační úřad na Novém Zélandu, kde zažádáte o vízum.

Na imigračním úřadu musíte doložit:

 • Důvod, proč chcete pobyt prodloužit
 • Vyplněný formulář s fotografiemi – získáte ho přímo na imigračním úřadě
 • Doklad o dostatečném finančním obnosu – alespoň 1000 NZD na měsíc
 • Zpáteční letenku
 • další náležitosti dle typu zvoleného víza

Working Holiday vízum

Bezdětní občané ČR ve věku 18–35 let můžou získat vízum, které jim umožňuje na Novém Zélandu až 1 rok cestovat i pracovat a až 6 měsíců studovat. Opět musíte prokázat, že máte dostatek peněz a zpáteční letenku. Žádost se provádí online a za její zpracování se platí 208 NZD. ČR má k dispozici 1 200 víz ročně, kvóta se otevírá vždy na začátku března a pokračuje, dokud se místa nevyčerpají. Což je obvykle během několika hodin.

Online žádost krok za krokem:

 1. Připravte si platný cestovní pas a platební kartu VISA nebo MasterCard a otevřete si stránky novozélandského imigračního úřadu.
 2. Z nabídky zvolte Working Holiday Visa, vyberte „create account“, vyplňte veškeré náležitosti a vpravo dole zvolte „register“.
 3. Jakmile obdržíte potvrzovací e-mail, klikněte na odkaz ve zprávě a přihlaste se pomocí zvoleného jména a hesla do svého účtu.
 4. Vyberte Working Holiday a postupně vyplňte veškeré náležitosti.
 5. Zaplaťte online kartou.
 6. Do 25 pracovních dnů bude Vaše žádost vyřízena.

Studentské vízum

Pokud jedete na Nový Zéland studovat na více než 3 měsíce, budete potřebovat studentské vízum, o které si zažádáte online a vyjde vás na 270 NZD. K vízu získáte automaticky také pracovní povolení, které vám umožní pracovat 20 hodin týdně.

K vyřízení studentského víza je potřeba:

 • Potvrzení o přijetí ke studiu a o zaplacení školného
 • Vyplněný online formulář se žádostí
 • Cestovní pas platný po celou dobu pobytu v zemi
 • Naskenovaná pasová fotografie
 • Zaplacení poplatku 270 NZD platební kartou
 • Doklad o finančním zabezpečení po celou dobu pobytu

Pracovní vízum

V případě, že na Nový Zéland cestujete za prací a z nějakého důvodu vám nevyhovuje Working Holiday, musíte si zařídit pracovní vízum. Konkrétní typ pracovního víza závisí na tom, jak dlouho se chcete v zemi zdržet, vašem vzdělání, pracovních zkušenostech a dalších okolnostech. Jde o zdlouhavý proces, ke kterému potřebujete podporu australského zaměstnavatele. Více zde.

Kde najdete podrobnosti

Dobrá zpráva pro všechny - stránka www.immigration.govt.nz/new-zealand-visas, na které najdete všechny další potřebné informace, vyhrává “cenu Cestolina” za nejlepší web, se kterým jsme se setkali :-)

Celní předpisy

Krátce před příjezdem na Nový Zéland každý návštěvník vyplňuje Arrival Card. Formulář je nutno vyplnit pravdivě a deklarovat veškeré dovážené položky. Celní kontrola je velice přísná a nekompromisní. Veškeré potraviny dovážené na Nový Zéland musí být deklarovány a předloženy celní kontrole. Rovněž musí být deklarovány rostliny nebo jejich části (živé i neživé), zvířata, vybavení pro účely kempování a biologické vzorky.

Není dovolené dovážet většinu potravin (ovoce, zelenina, maso, živočišné produkty, semena a rostliny jsou návštěvníkům zabavovány a zničeny). Veškerá osobní zavazadla jsou rentgenována. Pokud jsou u návštěvníka nalezeny nedeklarované předměty, může být odsouzen k pokutě až 100 000 NZD a 5 letům vězení.

Dovoz domácích zvířat včetně psů a koček na území Nového Zélandu není pro turistické účely prakticky možný. Získání dovozního povolení od Ministry of Agriculture ve Wellingtonu totiž předchází náročná administrativa s podrobnou dokumentací a minimálně 10denní karanténa po příletu.

Povinná směna valut není vyžadována. Při příjezdu i odjezdu z Nového Zélandu je třeba deklarovat částku převyšující 10 000 NZD.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Cestování a vstup na Nový Zéland v podmínce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně bezvízového vstupu na Nový Zéland. Všude píšou, že je podmínkou trestní bezúhonnost, ale nikde nejsou… Zobrazit více
Cestolino_papoušek

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce