Dovolená Manavgat - Turecko 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:
Ali Bey Club Manavgat
17. 9. (Út) - 24. 9. 2019 (Út)
Invia.cz: Ali Bey Club Manavgat
-21%
právě zlevněno
8 dní
Letecky
Ostrava
All inclusive
17. 9. (Út) - 25. 9. 2019 (St)
TravelPortál.cz: Hotel Ali Bey Club Manavgat
-21%
právě zlevněno
9 dní
Letecky
All inclusive
221990.00CZK
470100
Club Calimera Serra Palace
13. 10. (Ne) - 28. 10. 2019 (Po)
Invia.cz: Club Calimera Serra Palace - Rodinný Pokoj
16 dní
Letecky
All inclusive

Turecko - Manavgat

Turecké město Manavgat není typickým přímořským letoviskem, jelikož je od pobřeží vzdálené několik kilometrů. I přesto je Manavgat rekreačním místem, ze kterého lze vyrážet na výlety k 4 kilometry vzdálenému moři, do pohoří Taurus nebo trávit čas u bazénu. Městem protéká stejnojmenná řeka, která vytváří jedinečné scenérie. Křišťálová řeka má poměrně silný proud, a proto jsou její vody místem pro vytírání lososů.

Chybějící pláže naopak vyvažuje množství obchodů s výrazně nižšími cenami, než je tomu v pobřežních letoviscích. V centru města se nachází několik obchůdku s různorodým zbožím, malebné kavárny i restaurace s výbornými tureckými specialitami z čerstvých ryb. Severně od Manavgatu leží 185 metrů vysoká přehrada Manavgat Baraji. Ještě trochu výše leží další menší přehrada Oymapinar Baraji. Díky vláze je okolí jezer stále zelenou oázou, které se přezdívá Green Canyon.

Pěkný výlet se nabízí v nedalekém městě Side, do kterého dojdete pěšky nebo dojedete autobusem. Ve městě stával ve 2. století obrovský amfiteátr, který pojal až 20 tisíc lidí. Z jeho ruin se otevírá úchvatný pohled na celé město Side. Za návštěvu stojí také archeologické muzeum v budově bývalých římských lázní.