Turecko od 5 249 Kč
Zobrazit zájezdy

Očkování do Turecka a zdravotní rizika

Očkování do Turecka a zdravotní rizika

Nic jako povinné očkování do Turecka sice v současnosti neexistuje, některé druhy očkování jsou ovšem přinejmenším doporučené. Záleží také na oblasti, kam se chystáte.

Očkování do Turecka

V současnosti není povinné žádné očkování do Turecka. Obzvláště západní letoviska jsou velmi bezpečná, co se nemocí týče. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Následující druhy očkování jsou doporučeny všem cestovatelům obecně bez ohledu na cílovou destinaci:

  • hepatitida typu A aB
  • břišní tyfus
  • tetanus (zkontrolujte si datum vaší poslední vakcíny, pokud je starší než 15 let, nechte se přeočkovat)

Další zdravotní rizika

  • Vzteklina - na území Turecka se vzteklina stále ještě vyskytuje, pozor na kontakt s volně se pohybujícími zvířaty.
  • Encefalitida - na pozoru se mějte před tureckými klíšťaty, která mohou přenášet encefalitidu a krymsko-konžskou hemorragickou (krvácivou) horečku. Používejte repelent.
  • V období mezi květnem a říjnem platí na jihovýchodě země nízké riziko výskytu lehčí formy malárie, v turistických oblastech však riziko nehrozí vůbec.
  • V létě si dávejte pozor na úpal a úžeh. V odlehlých částech země, obzvláště na východě, dbejte na kvalitní zdroje pitné vody - jistější je pít pouze balenou vodu.

Pro bližší informace ohledně očkování do Turecka se obraťte na vašeho lékaře, nebo nejbližší centrum cestovní medicíny. Další doporučení turistům pro cesty do Turecka najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce