Barcelona od 10 399 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Barcelona El Prat

   Mezinárodní letiště v Barceloně, nazývané také Barcelona El Prat, ležící 12 kilometrů jihozápadně od města, je druhým nejrušnějším letištěm v zemi. Slouží především pro lety do Evropy a severní Afriky, ale najdeme zde i lety do jihovýchodní Asie, Severní a Latinské Ameriky.

   Informace o letišti Barcelona El Prat

   Web www.barcelona-airport.com
   IATA BCN
   ICAO LEBL
   Místo Barcelona, Španělsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 04:09, 19. 04. 2024
   Vzdálenost 1 360 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na letiště se lze dostat autobusem, vlakem nebo metrem.

   Autobusy

   Linka číslo 46 jezdí od obou terminálů do centra města. Cena jízdenky, kterou zakoupíte u řidiče, je 2,20 EUR. Můžete si zakoupit i celodenní jízdenku na veškeré MHD za 8,60 EUR nebo blok 10 jízdenek za 10,20 EUR. Více informací najdete na stránkách dopravního podniku. Alternativně lze využít expresní linku Aerobus, která jede do centra 35 minut a stojí 5,90 EUR. Nelze zde uplatnit zvýhodněné jízdenky na městskou hromadnou dopravu. V noci jezdí linky N17 (z terminálu 1) a N16 (z terminálu 2), které objíždějí celé centrum Barcelony a stojí 2,50 EUR.

   Vlak

   Vlak využijete především pokud chcete jet z Barcelony do dalších měst. Za cenu 4,10 EUR vás z letiště na hlavní barcelonské nádraží dopraví vlak linky R2. Využít zde můžete i zvýhodněný blok 10 jízdenek jako v autobuse č. 46 a městské hromadné dopravě.

   Metro

   Pro cestu do univerzitního městečka a na stadion FC Barcelona použijte metro linky L9, které stojí 4,60 EUR za přestupní jízdenku (v rámci metra). Pokud zvolíte metro pro cestu do centra, je nutné přestoupit na červenou nebo modrou linku. Cesta metrem do centra trvá zhruba 50 minut.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete různé obchody, restaurace, rychlá občerstvení, kavárny, lékárnu, lékařskou službu, dětský koutek, policejní stanici, bankomaty, směnárny, půjčovny aut, turistické informace a úschovny zavazadel. Úschovny zavazadel jsou otevřené nepřetržitě 24 hodin denně za poplatek 10 EUR. Wi-Fi připojení je v celém areálu letiště zdarma.

   Letenky

   Z Prahy a okolních měst jako je Vídeň, Katovice a Budapešť létají společnosti ČSA, Eurowings, Wizz Air, Vueling a nově i nízkonákladový Ryanair. Především díky nízkonákladovému Ryanairu je možné sehnat letenky i za ceny kolem 1 600 Kč. Zajímavé ceny může také nabídnou společnost Air China na lety Barcelona - Vídeň - Peking, které obsluhuje novými airbusy A330. Ceny letenek vždy záleží na konkrétní společnosti, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Při přestupu mezi terminály je nutné opustit tranzitní zónu. Terminály jsou od sebe 2 kilometry daleko a pro přesun mezi nimi lze využít letištní autobus zdarma. Cesta s ním trvá 10 až 15 minut. Při přestupu v rámci terminálu vám bude stačit 35 minut, na přestup mezi terminály je třeba si vyhradit minimálně 150 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Letecká přeprava zvířat Barcelona

   Dobrý den, potřebuji letět do Barcelony a vzít s sebou kočku. S jakou leteckou společností to lze? Ráda bych, aby to nebylo moc drahé.
   Dáša
   Dáša

   Cesta z letiště v Barceloně do Malgrat de Mar

   Dobrý den, poradíte mi jak se dostanu z letiště v Barceloně do Malgrat de Mar?
   anonym
   anonym