Dánsko od 2 899 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Billund

   Mezinárodní letiště Billund, ležící 2 kilometry od stejnojmenného města, vzniklo původně jako soukromé letiště pro nedaleký Legoland. V současné době je letiště veřejné a létají sem pravidelné i charterové lety z celé Evropy.

   Informace o letišti Billund

   Web www.billund-airport.dk
   IATA BLL
   ICAO EKBI
   Místo Billund, Dánsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 13:33, 22. 09. 2023
   Vzdálenost 715 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do Billundu se vydáte nejspíše hlavně za zábavou do přilehlého Legolandu. K němu se z letiště dostanete autobusy linek 43, 119, 143, 144 a 166. Zastávka autobusu je přímo u terminálu a cesta trvá necelých 10 minut. Vzhledem k množství spojů byste neměli čekat déle než 10 minut. Jízdné vás bude stát 22 DKK (cca 75 Kč).

   Pro cestu do Legolandu či centra města můžete využít také soukromé taxi služby.

   Na speciálních zastávkách GoMore se můžete sejít s dalšími cestujícími a sdílet náklady za taxi.

   Chcete-li se vypravit i do dalších míst v Dánsku, je možné si v některé z půjčoven na letišti zapůjčit osobní automobil. Alternativně můžete využít také autobusy, jejichž trasy a jízdní řády lze vyhledat zde.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou restaurace, kavárny, duty free obchody, bankomaty, směnárny a jeden VIP salonek. Jelikož je letiště blízko Legolandu, můžete si čekání zkrátit na výstavě Lego postaviček nebo si zdarma zahrát stolní fotbal. Wi-Fi připojení je na letišti nemezené a zdarma.

   Letenky

   Z/na letiště Billund můžete letět do/z přibližně 90 (především evropských) destinací. Z Prahy je možné letět přímým letem se společností Ryanair, která má na letišti Billund jednu ze svých základen. Zpáteční letenky lze při vhodné kombinaci letů pořídit od 1 000 Kč.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je malé a přehledné a snadno se na něm zorientujete. Kromě Legolandu můžete navštívit také aquapark v nedalekém hotelu Lalandia Billund Resort.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.