Bulharsko od 5 310 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Burgas

   Mezinárodní letiště Burgas je druhé největší letiště v Bulharsku. Nachází se zhruba 10 kilometrů na severovýchod od města Burgas nedaleko pobřeží Černého moře. Dříve se nazývalo Sarafovo, podle stejnojmenné městské části Burgasu, ke které přiléhá. Kód letiště je BOJ nebo LBBG a jeho bulharské jméno je Letisko Burgas (Летище Бургас). Letiště Burgas využívají především turisté, kteří míří do přímořských letovisek Kiten, Nessebar, Pomorie, Primorsko, Slunečné pobřeží a mnoha dalších.

   Informace o letišti Burgas

   Web burgas-airport.bg
   IATA BOJ
   ICAO LBBG
   Místo Burgas, Bulharsko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 06:20, 01. 10. 2022
   Vzdálenost 1 317 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z letiště je do Burgasu velmi dobré spojení. Ekonomickou variantou je autobus číslo 15, který jezdí na burgaská autobusová nádraží SEVER a JIH (bulharsky autogara jug) od 6:00 do 23:00 každou půl hodinu. Zastávka autobusu je hned vedle letištní haly, případně 2 minuty chůze u kruhového objezdu. Z autobusového nádraží v Burgasu jezdí autobusy do mnoha dalších bulharských měst. Pokud míříte do přímořských letovisek u Černého moře, jeďte na autobusové nádraží JIH. Jízdenka do Burgasu stojí zhruba 1 lev a kupuje se až v autobusu u průvodčího. Na letišti samozřejmě seženete také taxi, které bývá pro turisty poměrně drahé, ale s řidiči se dá o ceně smlouvat. Cesta do centra trvá zhruba čtvrt hodiny.

   Letenky

   Do Burgasu z Prahy nabízejí nejlevnější letenky především nízkonákladoví dopravci, jako je například WizzAir, Smart Wings nebo Aeroflot. V letní sezóně je možné sehnat letenky kolem 6 000 korun. Cena letenek do Burgasu je ale hodně proměnlivá, protože cestovní kanceláře a letecké společnosti na poslední chvíli prodávají poslední volná místa. V akci nebo na last minute se vám může podařit koupit letenku i za 2 000 korun. Velmi výhodně se dají pořídit letenky do Burgasu z Bratislavy.

   Služby na letišti

   Letiště má jeden příletový a jeden odletový terminál, takže se zde snadno zorientujete. V obou je k dispozici několik kaváren a restaurací s rychlým občerstvením. Nechybí také duty-free obchody, prodejna bulharských suvenýrů, VIP salonek, kanceláře vybraných leteckých společností, směnárny a bankomaty. Na letišti je možné si nechat zabalit zavazadlo do fólie nebo si pronajmout auto.

   Další informace, které se mohou hodit

   Směnárny na letišti mívají nevýhodný kurz a bulharskou měnu lev je lepší vybrat z bankomatu. V terminálu 2 je internet zdarma.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu do Bulharska, jak dlouho trvá?

   Prosím vás moc, dcery nám záplatili k výročí svatby dovolenou v Bulharsku. My jsme ještě nikdy neletěli letadlem. Jaká je doba letu do Bulharska? Při… Zobrazit více
   Martinan
   Martinan

   Letenky listopad - duben (Burgas)

   Zdravím, nemáte prosím někdo TIP jak se do Bulharska dostat v období od listopadu do cca dubna jinak než autem za rozumné ceny a čas? Poslední… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna