Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Dakar Blaise Diagne

   Letiště Dakar, oficiálním názvem Blaise Diagne International Airport, nahradilo v roce 2017 původní a již nevyhovující letiště Léopold Sédar Senghor. Letiště leží u města Diass, centrum Dakaru je vzdáleno necelých 45 kilometrů. Svoji základnu zde má národní aerolinka Air Senegal.

   Informace o letišti Dakar Blaise Diagne

   Web www.dakaraeroport.com
   IATA DSS
   ICAO GOBD
   Místo Diass, Senegal
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 06:04, 10. 12. 2023
   Vzdálenost 4 842 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z letiště se dostanete 24 hodin denně klimatizovanými expresními autobusy Senecartours, které odjíždějí z letiště každých 30 minut. Cesta do centra Dakaru trvá 1 až 1,5 hodiny a jízdenku zakoupíte u řidiče.

   Společnost Senecartours nabízí také privátní transfery osobními automobily nebo minibusy. Možnost rezervace naleznete zde.

   Využít můžete také taxi službu. Taxametry se nepoužívají, ceny jsou však pevně dané. Za cestu do centra Dakaru byste měli přes den zaplatit kolem 650 Kč, v noci kolem 900 Kč.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete několik restaurací, kaváren a menších občerstvení. Najdete zde také obchody se suvenýry i duty free zbožím, bankomaty, směnárnu, informace pro turisty, VIP salonky a lékařskou službu. Lékárna je mimo budovu letiště, kousek od parkoviště. Wi-Fi připojení je pouze ve VIP saloncích, do kterých se dostanete za poplatek.

   Letenky

   Letenky z Prahy s jedním přestupem seženete obvykle nejvýhodněji se společnostmi Iberia a TAP Portugal, které nabízejí zpáteční letenky za cenu kolem 11 000 Kč. V akcích nebo v případě kombinace vhodných termínů, se můžete dostat i na částku kolem 8 000 Kč za zpáteční let. Budete-li však chtít letět co nejrychleji s minimálním časem čekání při přestupu, dostanete se na částky, které mohou převyšovat 20 000 Kč.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Oproti starému letišti je to nové prostorné a snadno se zde zorientujete.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu na Senegal

   Jak dlouho se letí na Senegal prosím? Jedná se o let Praha Senegal. Letíme s Eximem a doba letu zatím neznámá.
   Oscar
   Oscar