Edinburgh od 4 390 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Edinburgh

   Mezinárodní letiště v Edinburghu je osmým největším letištěm Spojeného království a největším letištěm Skotska. Letiště ležící 13 kilometrů západním směrem od Edinburghu je sídlem mnoha nízkonákladových aerolinek a důležitým dopravním uzlem pro vnitrostátní i mezinárodní lety.

   Informace o letišti Edinburgh

   Web www.edinburghairport.com
   IATA EDI
   ICAO EGPH
   Místo Edinburgh, Velká Británie
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 18:16, 05. 12. 2021
   Vzdálenost 1 345 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do Edinburghu se lze dostat autobusy nebo tramvají.

   Autobusy

   • Airlink 100: jezdí z nástupiště D do centra každých 10 minut nepřetržitě 24 hodin denně 
   • Skylink 200: jezdí z nástupiště B přes severní části města k přístavu, v provozu je od 4:30 do 0:00 hodin
   • Skylink 300: jezdí z nástupiště F přes jižní část města k přístavu, v provozu je od 4:30 do 00:00 hodin

   Cena lístku na všechny linky je stejná, platí se 4,50 GBP za jednosměrnou a 7,50 GBP za otevřenou zpáteční jízdenku. Cesta autobusem trvá 30 až 40 minut.

   V noci jezdí navíc linka N22, která jezdí do centra, do přístavu i k vlakovému nádraží. Cena je od 1,70 do 5,70 GBP v závislosti na počtu zón, které projedete. Více informací najdete na internetových stránkách dopravce.

   Tramvaj

   Tramvaj jezdí na zastávku St. Andrews Square, která je u autobusového nádraží. Tramvaj je v provozu v intervalu 8 až 12 minut mezi 5:30 a až 22:45. Cesta tramvají trvá zhruba 35 minut a jednosměrná jízdenka stojí 5,50 GBP.

   Z letiště také odjíždějí autobusy do Glasgow a dalších měst v okolí.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou obchody, restaurace, rychlá občerstvení, bankomaty, směnárny, informace pro turisty a půjčovny aut. Wi-Fi připojení je na první dvě hodiny zdarma. Zavazadla si můžete uschovat od 6:00 do 22:00 hodin v úschovně v příletové hale. Cena je 10 GBP za 24 hodin.

   Letenky

   Z Prahy se do Edinburghu dostanete s nízkonákladovými aerolinkami Ryanair nebo easyJet. Většinou se ceny letenek pohybují v částkách nad 2 000 Kč, výjimečně mohou být v akcích kolem 1 500 Kč. Levnější ceny letenek můžete najít z Berlína, zvažte ale jejich výhodnost vzhledem k nutnosti dopravy do Berlína. Ceny letenek vždy záleží na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má jeden terminál, který je otevřen 24 hodin denně. Velikostně by se dal přirovnat k letišti v Praze. Na přestup v rámci jedné letenky vám bude stačit 35 minut, při dvou samostatných letenkách počítejte s časem 90 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.