Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Ejlat Ovda

   Původní vojenské letiště se nachází na jihu Izraele, přibližně 60 kilometrů od města Ejlat. Je druhým největším letištěm v Izraeli.

   Informace o letišti Ejlat Ovda

   Web www.iaa.gov.il
   IATA VDA
   ICAO LLOV
   Místo Eilat, Izrael
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 20:54, 14. 06. 2024
   Vzdálenost 2 830 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do a z Ejlatu se dostanete autobusem linky 282 společnosti Egged. Jízdní řád autobusů je přizpůsobený příletům a odletům. Jednosměrná jízdenka stojí 21,50 NIS (140 Kč), zpáteční je za 42,50 NIS. Jízdenky lze zakoupit po příletu ve stánku v příletové hale, na cestu z Ejlatu je možné koupit lístek v autobusu.

   Alternativou je soukromá dopravní společnost Eilat Shuttle, která nabízí odvoz až do hotelu. Cena za cestu z letiště je 8 USD (185 Kč), odvoz lze předem rezervovat online.

   Služby na letišti

   Na menším letišti naleznete několik duty free obchodů, občerstvení a směnárnu. Wi-Fi připojení je na letišti zdarma.

   Letenky

   Na letiště Ovda se dostanete z Prahy, Bratislavy, Katovic nebo Budapešti několikrát týdně se společnostmi Ryanair a Wizzair. Zpáteční letenky pořídíte běžně za ceny kolem 2 500 Kč, často se ale nabízejí akce, ve kterých koupíte letenky i kolem 1 000 Kč. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Na letišti je potřeba počítat s delšími bezpečnostními kontrolami při odletu, proto se na letiště dostavte alespoň dvě hodiny předem. Terminál se otevírá dvě hodiny před prvním letem a zavírá hodinu po posledním příletu.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.