Ammán od 36 950 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Amman Queen Alia

   Mezinárodní letiště Ammán, celým názvem Queen Alia International Airport, je největší letiště obsluhující Jordánsko. Letiště se nachází v oblasti Zizya, přibližně 30 kilometrů jižně od Ammánu. Slouží jako hlavní základna pro domovskou leteckou společnost Royal Jordanian.

   Informace o letišti Amman Queen Alia

   Web www.amman-airport.com
   IATA AMM
   ICAO OJAI
   Místo Ammán, Jordánsko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 16:31, 04. 10. 2023
   Vzdálenost 2 721 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   K cestě z letiště a procestování Jordánska si můžete přímo na letišti zapůjčit osobní automobil. Seznam půjčoven naleznete zde.

   Nechcete-li si půjčovat osobní automobil, je nejlevnější variantou autobus Sariyah Express. Autobus odjíždí ze zastávky před terminálem a stojí 2,50 JOD (cca 80 Kč). Jízdenku lze zakoupit v kiosku v terminálu letiště. Autobusy jezdí od 6:30 do 18:00 v intervalu 30 minut a od 18:00 do 24:00 v intervalu 60 minut. Přesný jízdní řád naleznete na webu společnosti. Cesta do centra trvá 45 až 60 minut. Autobusy jezdí na severní autobusové nádraží a několik dalších zastávek po cestě.

   Do Ammánu se lze dostat také soukromou taxi službou. Taxi si objednejte u východu z letiště a využívejte oficiální taxi služby, ve kterých vám nehrozí podvody. Kromě neúměrně vysokých cen vám také neoficiální taxikáři mohou tvrdit, že do města žádný autobus nejezdí. Cena za jízdu do centra Ammánu se pohybuje kolem 22 JOD (cca 715 Kč).

   Služby na letišti

   Na letišti najdete širokou škálu obchodů od duty free až po tradiční jordánské suvenýry. Pro občerstvení jsou na letišti restaurace, kavárny a rychlá občerstvení s místním i západním jídlem. Ze služeb jsou zde bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, lékařská služba a VIP salonky. Wi-Fi připojení je na letišti zdarma. Vybavení letiště je bezbariérové včetně možnosti zapůjčení invalidních vozíků.

   Letenky

   Do Ammánu můžete letět se společnostmi Royal Jordanian nebo Ryanair. Výhodnější letenky nabízí Ryanair, který má standardní cenu kolem 2 500 Kč za zpáteční let (nejlevnější tarif pouze s malým příručním zavazadlem), v případě akčních nabídek se lze dostat i na nižší cenu.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu do Jordánska

   Dobrý den všem, zajímá mě doba letu do Jordánska. Jak dlouho trválet Praha Ammán? A kdy sehnat nejlevnější letenky? Je nám prakticky téměř jedno,… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna