Island od 56 859 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Keflavík

   Největší islandské letiště leží zhruba 3 kilometry západně od Keflavíku a 50 km západně od Reykjavíku. Bývá též nazýváno jako letiště Keflavík-Reykjavík. Letiště je největší na Islandu a jako jediné obsluhuje mezinárodní lety.

   Informace o letišti Keflavík

   Web www.isavia.is
   IATA KEF
   ICAO BIKF
   Místo Keflavik, Island
   Časový posun 2 hodiny oproti ČR
   Aktuální čas 04:48, 23. 06. 2024
   Vzdálenost 2 662 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Oblíbenou variantou, jak se dostat z letiště a dále po ostrově, je zapůjčení automobilu přímo na letišti.

   Nebudete-li si půjčovat automobil hned, můžete využít autobusy městské hromadné dopravy Fly Bus nebo Gray Line Airport Express.

   Autobusy městské hromadné dopravy, které se nazývají Strætó, jsou nejlevnější alternativou pro cestu z letiště. Autobusy odjíždějí každou hodinu v intervalu od 6:30 do 23:00. Cesta do Reykjavíku vás vyjde na zhruba 400 Kč a bude trvat něco málo přes hodinu. Autobus zastavuje i v obcích po cestě.

   Autobusy Gray Line a Fly Bus jezdí většinou dvakrát za hodinu od 6:00 do 23:00 a cesta do Reykjavíku s nimi stojí kolem 550 Kč. Od společnosti Gray Line Airport Express je možné objednat i menší soukromé minibusy pro maximálně 8 osob.

   Pro cestu z/na letiště můžete využít také některou ze soukromých taxi služeb.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou bankomaty, směnárny, duty free obchody, restaurace, kavárny, rychlá občerstvení a půjčovny automobilů. K internetu se můžete připojit pomocí sítě Kefairport-FreeWifi. Připojení je neomezené a zdarma. Děti dostanou při bezpečnostní kontrole omalovánky a pastelky zdarma, u gatu D 24 – 29 (lety z Anglie, Irska a USA) je dětský koutek včetně sezení pro rodiče. Zde je také možnost nabít svoje elektronická zařízení. Další dětský koutek je na gatu C v jižní budově, v jídelní části jsou stolečky s legem. Pro hůře pohyblivé osoby je na letišti asistenční služba.

   Letenky

   Na Island se dostanete přímo z Prahy s ČSA nebo z okolních měst (Varšava, Budapešť, Gdaňsk) s Wizz Air. Cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 6 000 Kč, ale především nízkonákladový Wizz Air nabízí pravidelné akce, ve kterých seženete letenky i za podstatně nižší ceny. Pří nákup akční letenky ze vzdálenějšího letiště nezapomeňte zohlednit cenu za dopravu na letiště. Občas můžete narazit na akční nabídky společností Icelandair nebo Wowair, ve kterých lze koupit letenky z Evropy do USA s přestupem v Keflavíku.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete. Ideální doba k nákupu letenky je obvykle 2 měsíce před odletem.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Letíte-li z Keflavíku do USA, čeká vás jedno z nejrychlejších možných odbavení, i tak si ale na přestup vyhraďte alespoň 40 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.