Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Košice

   Mezinárodní letiště Košice, ležící v městské části Barca, je druhým největším letištěm na Slovensku co se týče odbavených pasažérů. Centrum Košic je vzdáleno 6 kilometrů. Nejčastější linky odsud vedou do Istanbulu, Varšavy, Vídně a Londýna.

   Informace o letišti Košice

   Web www.airportkosice.sk
   IATA KSC
   ICAO LZKZ
   Místo Košice, Slovensko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 03:06, 20. 07. 2024
   Vzdálenost 531 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do a z centra Košic jezdí autobus linky číslo 23. Autobus jede do centra zhruba 20 minut. V pracovní dny jezdí z letiště od 5:09 do 22:09 a o víkendech od 5:00 do 22:19, ve směru na letiště v pracovní dny od 4:40 do 21:28 a o víkendech od 4:00 do 21:28. Přesný jízdní řád naleznete zde. Jízdenku na 30 minut za 0,60 EUR zakoupíte v automatech. U řidiče lze zakoupit jízdenku na 60 minut za 1 EUR.

   Využít můžete i taxi službu. Cena dopravy do centra je fixních 10 EUR.

   Přímo na letišti si také můžete zapůjčit osobní automobil. Seznam půjčoven naleznete zde.

   Přijedete-li na letiště autem, zaparkujte na parkovišti P2, kde můžete stát 10 minut zadarmo. Pro dlouhodobé parkování (minimálně 8 hodin) je určeno parkoviště P3. Ceník parkovného naleznete zde, rezervace předem není možná.

   Služby na letišti

   Na letišti je restaurace, několik občerstvení, kavárna, obchod se suvenýry a duty free obchod. Kavárna Aircafe je otevřena nonstop. Za 19 EUR si můžete zaplatit vstup do VIP salonku. V ceně je malé občerstvení a poukázka do Travel Value & Duty Free Shopu ve výši 14 EUR. Podrobnější podmínky naleznete zde. Wi-Fi připojení je zdarma. Pro osoby se sníženou pohyblivostí je na letišti asistenční služba. Letiště je zařízeno bezbariérově a je možné zde zapůjčit kolečková křesla.

   Letenky

   Přímé lety z Prahy pořídíte se společností ČSA za cenu kolem 4 000 Kč. Vzhledem k vysoké ceně a výrazně levnější autobusové dopravě se let do Košic příliš nevyplatí.

   Letiště v Košicích je však oblíbené pro lety do Istanbulu (Turkish Airlines), Londýna (Wizz Air) a Vídně (Austrian Airlines). Od dubna 2019 jsou v plánu lety do Irska (Ryanair) a od června 2019 na Kypr do Larnaky (Cyprus Airways).

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.