Gruzie od 23 519 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Kutaisi

   Mezinárodní letiště Kutaisi, známé též jako David the Builder Kutaisi International Airport, je třetím největším letištěm v Gruzii. Město Kutaisi je vzdáleno přibližně 14 kilometrů od letiště, Tbilisi 200 a Batumi 120 kilometrů. Od listopadu 2011 do září 2012 probíhala na letišti rozsáhlá rekonstrukce za účelem modernizace letiště. Jednu ze svých základen zde má nízkonákladový Wizz Air.

   Informace o letišti Kutaisi

   Web kutaisiairport.com
   IATA KUT
   ICAO UGKO
   Místo Kutaisi, Gruzie
   Časový posun 2 hodiny oproti ČR
   Aktuální čas 23:30, 29. 05. 2024
   Vzdálenost 2 334 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Přímo na letišti si můžete v půjčovně Sixt zapůjčit vlastní automobil a objevovat krásy Gruzie po vlastní ose.

   Do centra Kutaisi lze dojet také soukromým taxi nebo maršutkami. Maršutky jsou sdílené taxi, které jsou známé v mnoha asijských zemích v různých podobách. Neexistuje zde žádný jízdní řád, maršutka vám zastaví na znamení a platí se až při výstupu. Obvyklá cena je 20 až 40 Kč. Maršutky jezdí po hlavní silnici, která je nedaleko letiště. 

   Pro přepravu do dalších měst lze využít autobusy společnosti Georgian Bus.

   Služby na letišti

   Na letišti je několik menších kaváren, bankomaty, směnárna, duty free obchod, asistenční služba pro hůře pohyblivé osoby a půjčovna automobilů.

   Letenky

   Z Prahy do Kutaisi se lze dostat přímým letem se společností Wizz Air za běžnou cenu od 5 000 Kč. Wizz Air však nabízí časté akční letenky a tak se do Kutaisi a zpět můžete dostat i za cenu od 1 000 Kč (při vhodné kombinaci termínů). Vyplatí se sledovat i odlety z letišť ve Wroclawi, Budapešti či Katovic.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Terminál letiště je moderní a přehledný, orientace zde je poměrně jednoduchá a odbavovací procesy rychlé.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.