Madeira od 8 590 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Madeira

   Letiště na ostrově věčného jara je proslaveno svojí přistávací dráhou, která byla vystavěna nad hladinou moře. Kvůli 23 kilometrů vzdálenému městečku Funchal zde smí přistávat pouze piloti, kteří absolvovali speciální školení na toto letiště.

   Informace o letišti Madeira

   Web www.aeroportomadeira.pt
   IATA FNC
   ICAO LPMA
   Místo Madeira, Portugalsko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 04:38, 23. 05. 2024
   Vzdálenost 3 198 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do a z Funchalu se dostanete nejrychleji expresními autobusy Aerobus, které staví i u známé pláže Formosa. Autobusy jezdí v intervalu 30 až 60 minut od 4:15 do 00:45 hodin a stojí 5 EUR.

   Další variantou jsou městské autobusy linek 20, 23, 53, 113 a 208. Při cestě z centra, se ale vždy zeptejte řidiče, zda autobus jezdí na letiště, ne všechny linky na letiště zajíždějí.

   Poslední možností jsou autobusy firmy Flibco, které zastavují i v části Lido a u vybraných hotelů. Autobusy jezdí jednou za hodinu od 8:45 do 21:15 ve směru z letiště a od 4:15 do 19:00 ve směru na letiště. Jízdenka na jednu cestu stojí 9 EUR.

   Služby na letišti

   Na letišti je bankomat, směnárna, lékařská služba, úschovna zavazadel, půjčovny aut, obchody i restaurace. Úschovna zavazadel je v přízemí a stojí 4 EUR na den. Wi-Fi připojení je bez omezení zdarma.

   Letenky

   Standardní letenky z Prahy na Madeiru se pohybují kolem částky 8 000 Kč. Různou kombinací nízkonákladových aerolinek, případně odletů z okolních zemí nebo akcí na letenky, se můžete dostat i na ceny kolem 3 000 Kč. Cena vždy záleží na konkrétní letecké společnosti, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Kvůli charakteru počasí, které často znemožňuje přistání či vzlet, je třeba počítat s tím, že spousta letů mířících na a z Madeiry mívá zpoždění.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu na Madeiru

   Dobrý den, jak dlouho trvá doba letu na Madeiru z letiště Václava Havla Praha? Bude to můj první let a lepší je prý kratší délka.
   Kristýna
   Kristýna