Marrákeš od 11 360 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Marrákeš Menara

   Mezinárodní letiště Menara, ležící zhruba 8 kilometrů od centra Marrakéše, je jedním z největších letišť v Maroku. Pravidelně sem létají všechny významnější nízkonákladové i standardní evropské aerolinky. Jednu ze svých základen zde má nízkonákladový Ryanair a národní společnost Royal Air Maroc.

   Informace o letišti Marrákeš Menara

   Web www.marrakesh-airport.com
   IATA RAK
   ICAO GMMX
   Místo Marrákeš, Maroko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 05:25, 10. 12. 2023
   Vzdálenost 2 763 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Přímo na letišti si můžete u některé z půjčoven vypůjčit osobní automobil. Upozorňujeme však, že doprava v Maroku je diametrálně odlišná od evropských poměrů a není úplně vhodná pro nezkušené řidiče.

   Z letiště odjíždí autobus linky 19, který vás doveze na hlavní nádraží a na zastávky Hivernage, Bab Doukkala, Jemaa el-Fna a Gueliz. Ve všední dny jezdí autobus každých 20 až 30 minut, o víkendech jsou intervaly delší. Ve směru z letiště jezdí autobus od 6:00 do 00:15 a ve směru na letiště od 6:00 do 23:40. Cesta do centra trvá zhruba 30 minut a stojí 30 dirhamů (70 Kč). Lístek na autobus koupíte u řidiče. Pokud jedete zpátky na letiště do dvou týdnů a lístek si uschováte, bude vám platit jako zpáteční. Zastávka autobusu je za hlavním parkovištěm, cca 500 metrů od letiště.

   Výrazně levnější je autobus linky 11, který je zhruba 800 metrů od terminálu, kousek dál za zastávkou autobusu číslo 19 na hlavní silnici. Cena jízdenky je 4 dirhamy (10 Kč).

   Poslední možností je využití soukromé taxi služby. U taxíků přímo před letištěm se připravte na značně nadsazené ceny a nutnost tvrdého smlouvání. Pokud se tomuto chcete vyhnout, jděte kousek dál na parkoviště taxíků, kde se na ceně již domluvíte o trochu lépe. Cena by se měla pohybovat do 200 dirhamů (480 Kč).

   Služby na letišti

   Na letišti je možné zakoupit občerstvení, zapůjčit automobil, vybrat či vyměnit peníze a zakoupit místní SIM karty. Najdete zde také duty-free obchody i obchody se suvenýry a lékařskou službu. Za poplatek 30 EUR si můžete odpočinout ve VIP salonku. Pro hůře pohyblivé osoby je možné zapůjčení kolečkového křesla. Wi-Fi připojení je zdarma.

   Letenky

   Z Prahy se můžete do Marrakéše dostat přímým letem se společností Ryanair za cenu od 2 500 Kč za zpáteční letenku. V akcích se cena může pohybovat i kolem 1 000 Kč. Podobné ceny nabízí Ryanair i na odlety z okolních letišť.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop. Při příletu a odletu budete vyplňovat krátký vstupní formulář. Na letišti není možné používat mobilní palubní vstupenky. Letenky si musíte vždy vytisknout a dostavit se s nimi k přepážce, kde vám je společnost orazítkuje.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.