Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Mnichov

   Mezinárodní letiště v Mnichově s oficiálním názvem Letiště Franze Josefa Strauße Mnichov, je druhým největším mezinárodním letištěm v Německu a jedním z největších v Evropě. Otevřeno bylo v roce 1992 a v současné době je významným dopravním uzlem pro lety do celého světa a zároveň dopravní křižovatkou pro společnost Lufthansa. Mnichovské letiště je hodnoceno jako jedno z nejlépe vybavených a nejpříjemnějších letišť v Evropě.

   Informace o letišti Mnichov

   Web www.munich-airport.com
   IATA MUC
   ICAO EDDM
   Místo Mnichov, Německo
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 16:43, 22. 03. 2023
   Vzdálenost 265 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na letiště v Mnichově se lze dostat veřejnou dopravou i vlastním automobilem. Lety z České republiky do Mnichova nejsou finančně příliš výhodné.

   Z centra Mnichova jezdí na letiště vlakové linky S-Bahn číslo S1 a S8, linka S8 je v provozu 24 hodin denně. Vlaky jezdí v pravidelných intervalech 20 minut a cesta z centra zabere přibližně 40 minut. Lístek na vlak stojí 11,80 EUR. Jízdenky zakoupíte v automatech, ve kterých je možné platit i kartou. Malinko levnější alternativou je Lufthansa Airport Bus, který nabízí jednosměrnou jízdenku za 10,50 EUR a zvýhodněnou zpáteční za 17 EUR. Autobus vyjíždí z hlavního nádraží a staví pouze na severním okraji Mnichova na zastávce Schwabing.

   Pojedete-li vlastním automobilem přes Regensburg po dálnici A9, dostanete se až na křižovatku s dálnicí A92, která je nedaleko letiště. Za pár minut jízdy po dálnici narazíte na odbočku „Dreieck Flughagen München“, která vede na letiště. Parkování je možné u jedné z mnoha soukromých parkovacích společností. Při rezervaci předem začínají ceny na částce 39 EUR za týden. Obdržený parkovací lístek můžete použít jako jízdenku na autobus číslo 635, kterým se za 6 minut dostanete z parkoviště k terminálu. Autobus jezdí každých 20 minut. Alternativou je nehlídané parkování v přilehlých obcích.Ceny parkování lze porovnat na stránkách Parkvia.

   Z České republiky se na letiště dostanete pohodlně i autobusem nebo vlakem. Společnosti Eurolines, Flixbus a Regiojet nabízejí několik spojů denně přímo na letiště a to za průměrnou cenu 600 Kč. Finančně výhodná je cesta vlakem Českých drah, který staví v Plzni, Domažlicích a Berouně a stojí 369 Kč. Z cílové stanice Freising se k terminálu dostanete za 2,90 EUR autobusem číslo 635, který jezdí každých 20 minut. Lístek koupíte u řidiče a cesta z vlakového nádraží trvá přibližně 24 minut. Autobusy jezdí od 4:00 ráno do 00:30.

   Pro dopravu na a z letiště lze využít také taxi služby.

   Služby na letišti

   Letiště je otevřeno 24 hodin denně a nabízí všechny standardní služby pro komfort zákazníků. Wi-Fi je v celém areálu letiště zdarma, najdete zde sprchy, úschovnu zavazadel, duty free obchody, restaurace, automaty na kávu a čaj, kavárny, směnárny, bankomaty a informační kanceláře leteckých společností. Sprchy za poplatek 15 EUR najdete v centrální spojovací budově Munich Airport Center ve 3. patře a na terminálu 2 ve 3. patře u gatů G a H. Přestup mezi terminály trvá přibližně 30 minut.

   Letenky

   Ne letišti v Mnichově operuje celkem 111 dopravců, kteří nabízejí lety do celého světa. Na a z letiště létají nízkonákladové i prémiové aerolinky. Najdete zde pravidelné i sezónní a charterové lety. Na webových stránkách lze nalézt informace o příletech i odletech. Cena letenek vždy závisí na jednotlivých dopravcích, destinaci, předstihu s jakým letenku kupujete i sezónně. Obecně lze říci, že letiště v Mnichově, je vzhledem ke své blízkosti a velkému množství dopravců, ideální alternativní volbou pro levné letenky do celého světa.

   Další informace, které se mohou hodit

   Budete-li mít hodně času mezi přestupy, můžete si čekání zkrátit v nedalekém návštěvnickém centru, které je vzdáleno jednu zastávku S-bahn od letiště. Za 1 EUR zde můžete zhlédnout výstavu historických letadel nebo zajít na vyhlídku. Nedaleko je také minigolf za 3,5 EUR.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednou na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), napříkladOK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Let Praha - Mnichov / Ostrava Mnichov

   Dobrý den, chci se jen informovat, kdy bude zahájen provoz letu z letiště Ostrava Mnichov? Jestli už ten let funguje? Nebo kdy bude? Nebo pak Praha -… Zobrazit více
   MiroslavToth
   MiroslavToth

   Jak se nejlépe dostat na letiště Mnichov?

   Dobrý den, jak se prosím co nejlépe dostat z Českého Krumlova na letiště v Mnichově? Nechce se mi brát auto a platit někde parkoviště. Jak vlak tak… Zobrazit více
   Arne1
   Arne1