Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Norimberk

   Menší mezinárodní letiště ležící 8 kilometrů od centra Norimberka je využíváno především pro lety ke Středozemnímu moři a do větších evropských měst. Vzhledem ke svojí poloze může být vhodnou alternativou pro obyvatele západních Čech.

   Informace o letišti Norimberk

   Web www.airport-nuernberg.de
   IATA NUE
   ICAO EDDN
   Místo Norimberk, Německo
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 11:10, 24. 02. 2024
   Vzdálenost 239 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z Prahy nebo Plzně se do Norimberka dostanete autobusy RegioJet, Eurolines nebo Flixbus. Ceny jízdenek začínají na cenách od 290 Kč. Z Chebu, Hořovic, Berouna, Stříbra, Mariánských Lázní a Plzně se do Norimberka dostanete i vlaky Českých drah. Cena začíná na částce 293 Kč za první ranní spoje. Všechny spoje jedou pouze do Norimberka, na letiště v současné době nezajíždí žádný dopravce.

   Pro dopravu z Norimberka využijete metro linky U2, které jezdí z centra a z hlavního nádraží v intervalu 10 minut. Metro je v provozu od 4:40 do 0:40 hodin a stojí 3,10 EUR. Na letiště jezdí jen každý druhý spoj.

   Přijedete-li autem můžete využít oficiální parkoviště přímo u letiště. Nejlevnější je parkoviště 31, které stojí 74 EUR na týden. Rezervaci lze provést předem online. Vystačíte-li si s nehlídaným parkovištěm, můžete parkovat zdarma na ulici v přilehlých obcích.

   Služby na letišti

   Na letišti je restaurace, kavárna, pár rychlých občerstvení, bankomaty, směnárna, turistické informace a vyhlídka. Připojení na Wi-Fi je neomezené a zdarma. Zavazadla si můžete uschovat ve skříňkách na parkovišti P1. Cena za úschovu je dle velikosti zavazadla a doby uložení od 3 do 7 EUR na 12 hodin a od 4 do 10 EUR na 24 hodin.

   Letenky

   Na letiště v Norimberku pravděpodobně nejčastěji zamíříte kvůli levným letenkám společnosti Ryanair do destinací v jižní Evropě nebo letenkám společnosti Wizz Air do Rumunska. Ceny letenek se mohou v případě akčních nabídek pohybovat i kolem 800 Kč. Cena vždy záleží na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Terminál letiště je pro cestující otevřen 24 hodin denně. Vzhledem k velikosti je dostačující dostavit se na let 60 až 90 minut předem.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Levné parkování u letiště Norimberk

   Máte někdo tipy na levné parkování u letiště Norimberk? Díkec
   anonym
   anonym

   Letiště Norimberk - parkování

   Zdravím všechny cestovatelé, nemáte někdo zkušenost s parkováním u letiště Norimberk - Airparks Parkplatz. Jedeme jedním autem tři dospělí a tři děti… Zobrazit více
   anonym
   anonym