USA od 20 590 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   San Francisco

   Mezinárodní letiště v San Franciscu je jedním z důležitých dopravních uzlů nejen pro domácí lety, ale i pro lety do Evropy a Asie. Zároveň je důležitým letiště pro oblast Kalifornie a západního pobřeží. Centrum San Francisca je vzdáleno 21 kilometrů.

   Informace o letišti San Francisco

   Web www.flysfo.com
   IATA SFO
   ICAO KSFO
   Místo San Francisco, USA
   Časový posun 9 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 17:41, 21. 10. 2021
   Vzdálenost 9 400 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Skvělým způsobem, jak si naplno užít západní pobřeží, je zapůjčení osobního automobilu přímo na letišti. Seznam dostupných půjčoven naleznete zde.

   Nechcete-li si půjčovat osobní automobil, je nejrychlejším způsobem dopravy rychlovlak BART, kterým se do centra San Francisca dostanete za 30 až 40 minut. Vlak je v provozu od 5:00 do 24:00 a odjíždí v intervalu 20 minut. Cena jízdenky, kterou zakoupíte na nástupišti, se pohybuje kolem 9 USD dle destinace.

   Využít můžete také příměstský vlak nebo některou z linek autobusové dopravy. Všechny možnosti spojení dle destinací naleznete zde.

   Kromě výše uvedeného lze využít shuttle busy z hotelů nebo od soukromých společností nebo některou z taxi služeb.

   Všechny druhy spojení do vaší destinace včetně cen můžete pohodlně vyhledávat zde.

   Služby na letišti

   Na všech terminálech najdete množství restaurací, kaváren, rychlých občerstvení a obchodů se suvenýry, kosmetikou, cestovními potřebami, duty free i spotřebním zbožím.

   Na letišti jsou bankomaty, směnárny, informace pro turisty, půjčovny automobilů, VIP salonky, business centrum, kde můžete v klidu pracovat, lékařská služba, cestovní servis s úschovnou zavazadel, tiskárnou a kopírkou, neomezené Wi-Fi připojení zdarma, relaxační místnosti, veřejné telefony, automaty na pitnou vodu, poštovní schránky, sprchy (prodejny Freshen Up), masáže, pracovní stanice se zásuvkami a místnosti na jógu.

   Cestující se zvířaty mohou využít samostatné místnosti pro odpočinek.
   Pro rodiny s dětmi je zde dětský koutek, speciální místnosti vybavené pro přebalování a krmení, možnost zapůjčení omalovánek, letecká výstava nebo projížďka vláčkem. Více informací o službách pro rodiny s dětmi naleznete zde.
   Máte-li na letišti hodně času, můžete navštívit některou z mnoha výstav. Všechny možnosti aktivit pro děti i dospělé naleznete zde.

   Letenky

   Zpáteční letenky z Prahy do San Francisa pořídíte běžně za cenu od 14 000 Kč. Nejvíce letů nabízí United Airlines ve spolupráci s dalšími aerolinkami nebo KLM.

   Během roku se také občas objeví akční letenky za cenu kolem 10 000 Kč i nižší.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, kombinaci termínů, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má celkem 5 terminálů mezi kterými jezdí vlak zdarma. Na přestup při mezinárodních letech si vyhraďte alespoň 2 hodiny, na přestup při domácím letu stačí 40 minut.

   I v případě, že jen přestupujete na další let mimo USA, je potřeba projít imigrační kontrolou, vyzvednout zavazadla a znovu se odbavit. Z toho důvodu je nutné mít pro veškeré cesty do i přes USA platné vízum ESTA.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.