Španělsko od 4 990 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Sevilla

   Mezinárodní letiště Sevilla, které je šestým nejrušnějším letištěm ve Španělsku, obsluhuje především západní Andalusii a jih Španělska. Letiště leží 10 kilometrů východně od Sevilly, 200 kilometrů od Gibraltaru a 110 kilometrů od pobřeží Costa de la Luz. Své základny zde mají nízkonákladové aerolinky Ryanair a Vueling.

   Informace o letišti Sevilla

   Web www.sevilla-airport.com
   IATA SVQ
   ICAO LEZL
   Místo Sevilla, Španělsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 06:26, 13. 06. 2021
   Vzdálenost 2 137 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Přímo na letišti si můžete v některé z půjčoven vypůjčit osobní automobil a objevovat krásy jižního Španělska po vlastní ose.

   Nechcete-li si půjčovat automobil, dostanete se do Sevilly autobusem linky EA, který vás doveze až na autobusové nádraží Plaza de Armas, odkud pak můžete pokračovat do dalších destinací. Cesta do centra města trvá přibližně 35 minut. Ve směru z letiště jezdí autobusy od 5:20 do 00:50 a ve směru z centra Sevilly od 4:30 do 00:00. Jednosměrná jízdenka je za 4 EUR, zpáteční stojí 6 EUR. Pokud se ve městě hodláte zdržet déle, můžete si zakoupit měsíční jízdenku za 41 EUR. Informace o všech místech, kde autobus zastavuje, naleznete na webových stránkách letiště nebo přepravní společnosti.

   Využít můžete také soukromou taxi službu, cesta do centra stojí 20 až 31 EUR v závislosti na dnu v týdnu a denní době.

   Služby na letišti

   Na letišti je dostatečné množství občerstvení s nabídkou španělských i mezinárodních jídel. Jsou zde také bankomaty, směnárna, turistické informace, policie, půjčovny automobilů, lékárna i lékařská služba. Wi-Fi připojení je zdarma. Firmám je k dispozici zasedací místnost až pro 140 osob. Za 29,70 EUR za dospělého a 14,20 EUR za dítě můžete využít služeb VIP salonku Azahar, kde si můžete dát občerstvení, vytisknout dokumenty a v klidu pracovat či odpočívat.

   Letenky

   Do krásného historického města Sevilla pořídíte letenky z Prahy nejlevněji se společností Ryanair. Při vhodné kombinaci termínů lze zpáteční letenku koupit již od 4 500 Kč. Lety jsou vždy s mezipřistáním a to buď v Barceloně nebo Miláně. Vzhledem k nutnosti přestupu můžete zvážit i variantu takzvaného „multicity“ výletu, koupit si dvě samostatné letenky a v přestupním městě strávit pár dní.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřené nonstop, obchody a restaurace se však na noc zavírají. Terminál není příliš velký a v době evropských prázdnin může být přeplněný, proto se při odletu dostavte na letiště ideálně 2 hodiny předem.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.