Málaga od 12 079 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Málaga Costa Del Sol

   Mezinárodní letiště nazývané též Málaga-Costa del Sol nebo letiště Pabla Ruize Picassa je čtvrtým nejrušnějším letištěm v zemi a slouží především pro dovolenkové lety na pobřeží. Hlavní město je vzdáleno 8 kilometrů, Gibraltar je 125 kilometrů daleko.

   Informace o letišti Málaga Costa Del Sol

   Web www.airport-malaga.com
   IATA AGP
   ICAO LEMG
   Místo Málaga, Španělsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 19:12, 04. 03. 2024
   Vzdálenost 2 118 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do centra Malagy a ostatních měst se lze dostat autobusy nebo vlakem.

   Vlak linky C1 je nejrychlejší dopravou do centra města a opačným směrem na pobřeží. Vlak jezdí každých 20 minut a stojí od 1,80 EUR do 2,70 EUR v závislosti na destinaci. Cesta vlakem do centra trvá přibližně 12 minut.

   Expresní autobus A1 jezdí do centra a na západní pobřeží každých 15 minut a zaplatíte za něj 3 EUR. Cesta do centra trvá zhruba 30 minut.

   Do okolních měst se dostanete výše uvedeným vlakem nebo autobusy společnosti Avanzabus. Podrobnosti o jízdních řádech naleznete na stránkách společnosti.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete restaurace i obchody se suvenýry, potravinami, kosmetikou i oblečením. Je zde také lékárna, dětský koutek, informace pro turisty, bankomaty, směnárny, konferenční místnosti, VIP salónky, policie, poštovní schránka a půjčovny automobilů. Wi-Fi připojení je na letišti zdarma.

   Letenky

   Do Málagy se z Prahy nově dostanete s nízkonákladovou společností Ryanair za ceny kolem 3 500 Kč. Při odletu z okolních zemí, například Krakova, se můžete dostat na ještě výhodnější cenu. Letenky kolem 7 000 Kč nabízí společnost Smart Wings. Ceny letenek jsou vždy závislé na konkrétní společnosti, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřeno 24 hodin denně a má tři terminály. Vzdálenosti mezi terminály jsou poměrně krátké, velikost letiště by se dala přirovnat k letišti v Praze.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Délka letu Praha - Málaga?

   Dobrej, chtěl bych se zeptat za jakou nejlepší cenu se dají sehnat zpáteční letenky z Praha do Málagy? A délka letu Praha - Málaga je jen tři hodiny?
   MaxipesFík
   MaxipesFík

   Výlety v Andalusii

   Kdo jste byl prosím na dovolené v Andalusii, dáte prosím tipy na výlety? Ideálně bych chtěla na letiště Málaga a asi půjčit auto a projezdit okolí?… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna