Matanzas (provincie) od 2 012 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Juan Gualberto Gomez

   Letiště Varadero, oficiálním názvem Juan Gualberto Gómez, se nachází poblíž města Matanzas a je druhým nejrušnějším letištěm na Kubě. Oblíbené dovolenkové letovisko Varadero je vzdálené zhruba 40 kilometrů.

   Informace o letišti Varadero Juan Gualberto Gomez

   Web www.varadero-airport.com
   IATA VRA
   ICAO MUVR
   Místo Matanzas, Kuba
   Časový posun 6 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 17:54, 25. 01. 2022
   Vzdálenost 8 467 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z letiště jezdí autobusy městské hromadné dopravy Viazul za cenu 5 CUC (cca 120 Kč). Lístek je možné použít i na další spoje městské hromadné dopravy a to neomezeně po celý den. Autobus z letiště jezdí pouze 3 × denně. Můžete se však zkusit zeptat řidičů ostatních autobusů od cestovních kanceláří a agentur – obvykle jsou ochotní svézt další pasažéry za 5 až 10 CUC v případě, že mají volné místo.

   Autobusy Viazul jezdí také 4 × denně trasu do Havany a 3 × denně z Havany. Kromě toho se s nimi dostanete i do dalších větších měst na Kubě. Podrobnější informace naleznete na webu společnosti Viazul.

   Využít můžete i taxi, které vás do Varadera odveze za 25 až 35 CUC (585 až 820 Kč). Cenu si vždy domluvte předem. Pro počáteční snažší orientaci je lepší domluvit se na transportu s vaším hotelem.

   Chcete-li prozkoumat Kubu na vlastní pěst, je možné si na letišti zapůjčit osobní automobil.

   Služby na letišti

   Letiště je vybaveno pouze základními službami jako je prodejna suvenýrů, duty free obchod, především s rumy a doutníky, informační stánek, směnárna a několik obchodů s občerstvením.

   Wi-Fi je k dispozici pouze v salonku, do kterého mají cestující v ekonomické třídě zpoplatněný vstup.

   Letenky

   Z Prahy do Varadera létá především společnost Air Canada. Standardní cena letenek se pohybuje kolem 16 000 Kč. Narazit můžete i na letenky pod 14 000 Kč, zde je však potřeba počítat s velice dlouhými přestupy, které mohou cestu prodražit kvůli nákladům na hotel a transport z letiště. 

   Alternativou může být odlet z Frankfurtu nad Mohanem, ze kterého Air Canada nabízí lety od 12 500 Kč.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop, obchody a restaurace však nikoli. 

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Jaká je doba letu na Kubu?

   Dobrý den, jak dlouho trvá let na Kubu z České republiky?? Liší se nějak výrazně doba letu na Kubu s jinými společnostmi? Rádi bysme ideálně z Prahy… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna