Austrálie od 117 706 Kč
Zobrazit zájezdy

Austrálie: zákaz vstupu na horu Uluru se blíží. Na návštěvu máte posledních pár dní

Austrálie: zákaz vstupu na horu Uluru se blíží. Na návštěvu máte posledních pár dní

Již v roce 2017 rada národního parku Uluru–Kata jednomyslně hlasovala pro zákaz vstupu na horu Uluru v Austrálii, kam nyní denně míří až tisíc lidí denně. Důvodem je neúcta turistů k místu, které má velký duchovní význam pro místní domorodce. Těm se nelíbilo, že nevychovaní turisté zde nelegálně tábořili, na horu močili nebo zde dokonce odpalovali golfové míčky. Mnoho lidí se zde při pokusu o výstup také zranilo či zemřelo. Návrh by měl vstoupit v platnost 26. 10. 2019.

Ayers Rock neboli Uluru je nejobjemnější monolit na světě, jehož stáří se odhaduje až na 600 milionů let. Leží ve středu australského kontinentu a pískovcový útvar i celá oblast má pro zdejší domorodce nesmírný kulturní a náboženský význam. V současné době, krátce před uzavřením, zde panuje doslova turistická tlačenice, kdy se lidé ve frontách pokouší dostat na vrchol ještě před uzavřením.

Není žádným tajemstvím, že procento peněz vybraných za vstup do národního parku jde zpět k původním obyvatelům. Je tedy otázkou, jak tento zákaz ovlivní místní ekonomiku, jelikož hora je nesporným turistickým lákadlem.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce