Boj s plasty na letišti Václava Havla. Plasty už zkrátka neletí

Boj s plasty na letišti Václava Havla. Plasty už zkrátka neletí

Ačkoliv Evropský parlament schválil zákaz jednorázových plastů až od roku 2021, letiště Praha se s nimi pouští do boje již nyní. Cílem je motivovat cestující k tomu, aby tento druh plastů používali co nejméně nebo ideálně vůbec. Mezi jednorázové plasty patří například plastové kelímky, plastové flašky na pití, plastové příbory, plastové krabičky na jídlo a další.

Alespoň částečným řešením tak může být cestování se znovupoužitelnými lahvemi nebo nákup nápojů v jednorázových lahvích, jejichž obsah cestující před bezpečnostní kontrolou vylijí do výlevek a po průchodu kontrolou opět napustí v pítku. Pro tyto účely letiště Praha nyní nově zavedlo systém výlevek a pítek, první výlevku mohou cestující využít v Terminálu 2 již v těchto dnech. V budoucnu se předpokládá, že jich ještě několik přibyde.

Letiště Praha chce zároveň omezit také nabídku plastových reklamních předmětů a v interních prostorách rovněž dojde k velkým změnám. Ke stejným krokům, omezit jednorázové plasty, motivuje i své nájemce.

Za nás rozhodně palec nahoru. Jste pro zákaz jednorázových plastů a vítáte kroky letiště?

Komentáře

Šklíba
čerstvá příchozí
Šklíba
před 14 dny
Šklíba
před 14 dny

To mi přijde rozhodně super, dalo se to napustit na WC, ale to nevím jestli bylo vůbec pitný..každopádně omezit jakékoliv plasty bude super.

lidas
stálá členka
lidas
před 12 dny
lidas
před 12 dny

S tím souhlasím čím dříve tím lépe.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů