Česká republika od 150 Kč
Zobrazit zájezdy

Boj s plasty na letišti Václava Havla. Plasty už zkrátka neletí

Komentáře 2 komentáře
Boj s plasty na letišti Václava Havla. Plasty už zkrátka neletí

Ačkoliv Evropský parlament schválil zákaz jednorázových plastů až od roku 2021, letiště Praha se s nimi pouští do boje již nyní. Cílem je motivovat cestující k tomu, aby tento druh plastů používali co nejméně nebo ideálně vůbec. Mezi jednorázové plasty patří například plastové kelímky, plastové flašky na pití, plastové příbory, plastové krabičky na jídlo a další.

Alespoň částečným řešením tak může být cestování se znovupoužitelnými lahvemi nebo nákup nápojů v jednorázových lahvích, jejichž obsah cestující před bezpečnostní kontrolou vylijí do výlevek a po průchodu kontrolou opět napustí v pítku. Pro tyto účely letiště Praha nyní nově zavedlo systém výlevek a pítek, první výlevku mohou cestující využít v Terminálu 2 již v těchto dnech. V budoucnu se předpokládá, že jich ještě několik přibyde.

Letiště Praha chce zároveň omezit také nabídku plastových reklamních předmětů a v interních prostorách rovněž dojde k velkým změnám. Ke stejným krokům, omezit jednorázové plasty, motivuje i své nájemce.

Za nás rozhodně palec nahoru. Jste pro zákaz jednorázových plastů a vítáte kroky letiště?

Komentáře

Šklíba
čerstvá příchozí
Šklíba
před 4 měsíci
Šklíba
před 4 měsíci

To mi přijde rozhodně super, dalo se to napustit na WC, ale to nevím jestli bylo vůbec pitný..každopádně omezit jakékoliv plasty bude super.

lidas
věrná členka
lidas
před 4 měsíci
lidas
před 4 měsíci

S tím souhlasím čím dříve tím lépe.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce