Nizozemsko od 1 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Keukenhof: Květinový park, kde vás bude přecházet zrak

Keukenhof: Květinový park, kde vás bude přecházet zrak

Historie parku Keukenhof sahá až do roku 1840, kdy byl na původně loveckém území vytvořen park, který navrhl zahradní architekt Zocher. O 109 let později přišel s nápadem přilákat do parku turisty tehdejší starosta města Lisse, na jeho podnět se zde v severní části parku konala vůbec poprvé výstava cibulových květin. Pro širokou veřejnost byl květinový park Keukenhof poprvé otevřen roku 1950 a od těch dob se začal těšit velkému zájmu turistů z celého světa.

Velký park zabírá úctyhodnou plochu 32 hektarů, ročně se zde vysází asi 7 milionů květinových cibulí, jako jsou krokusy, narcisy, tulipány, hyacinty, lilie a další. Cibulky se vysazují každý rok v nových kombinacích, a tak je vzhled parku pokaždé jiný. Rovněž zde najdete různá tajuplná zákoutí, můstky a 15 km chodníků, ze kterých můžete tuto krásu obdivovat. Park je obsluhován asi 40 zahradníky a je pro veřejnost otevřen od konce března do poloviny května. Každý rok je to ovšem trochu jinak.

Vzhledem k současné situaci všude ve světě, kdy se kvůli koronaviru značně omezilo cestování a zavádí se mnoho opatření, je park zavřený a neví se, zda bude letos přístupný. Pojďte se tedy alespoň podívat na fotky z pohodlí domova, které vám, jak pevně doufáme, zlepší náladu.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce